Genel

Beğendik’te derisi yüzülmüş halde can veren yavru köpek vicdanları sızlattı

Beğendik’te 4 aylık sokak köpeği derisi yüzülerek ölmüş halde bulundu. Hayvan severlerin diğer sokak köpekleri ile birlikte besledikleri ‘Benekli’ isimli köpeğin ölüm sebebi merak ediliyor.

Akıllara durgunluk veren olay Beğendik Belediyesi’nde bulunan Cumhuriyet Sitesi’nde yaşandı.
Edinilen bilgiye göre bir süredir bölgede yeni doğum yapmış bir anne köpek ve yavruları site sakinleri tarafından besleniyordu. Çevredeki diğer sokak köpekleri ile birlikte hayvan severler tarafından kol kanat gerilen köpek yavrularından biri bugün yerde hareketsiz yakarken bulundu.
‘Benekli’ isimli 4 aylık köpeğin yanına yaklaşan vatandaşlar, köpeğin derisinin yüzüldüğünü ve ölmüş olduğunu fark etti.


Karşılaşılan durumun ardından jandarma ve Beğendik belediyesi vatandaşlar tarafından aranırken, bölgeye gelen ekipler olayla ilgili inceleme başlattı. Edinilen bir diğer bilgiye göre ise sabah 07.00 sıralarında ölü bulunduğu bölgeye gelen köpeğin burada kendisini yere bıraktığı daha sonra da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Derisi yüzülerek feci şekilde can veren henüz 4 aylık köpek ‘Benekli’, Keşan Hayvan Barınağı’na sevk edildi. Ulaşılan bilgilere göre üzerinde kan veya hayvan saldırısına ait yara izi bulunmayan talihsiz köpeğin ölüm sebebi daha sonra yapılacak incelemelerinin ardından tespit edilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu