Genel

Batı Koleji okul aile birliği LÖSEV yararına pilav günü etkinliği düzenledi

Batı Koleji Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle LÖSEV’e katkıda bulunmak ve farkındalık yaratmak adına ‘pilav günü’ etkinliği düzenledi. Okul aile birliğinin Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) yararına düzenlediği organizasyon, Batı Koleji’nin İstanbul yolu üzerindeki yerleşkesinde yapıldı. Organizasyona, Keşan protokolünden çok sayıda isim, öğrenci velileri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.Pilav günü etkinliği çerçevesinde okul girişine konulan stantta misafirlere ikram edilecek yiyecekler ile birlikte geliri LÖSEV’e aktarılacak bağış kutusu hazır bulundu. Binaya girenler burada lösemili çocuklar yararına bağış yaptı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Batı Eğitim Kurumları Kurucu Temcilcisi Mahmut Kaymaz, misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederken, “Bu hastalığın ne kadar zor olduğunu yalnızca yakalananlar bilebilirler. Sadece hastalığa yakalananlar değil, onların aileleri de bu süreci zorlu yaşıyorlar. BU anlamda çorbada bizim de tuzumuz olsun diye böyle bir etkinlik düzenledik. Bugün aramızda olamayan değerli iş insanlarına, öğrencilerimize, bu işe gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Ayağınıza sağlık.” ifadelerini kullandı.


Kaymaz’ın konuşmasının ardından kolejin ortaokul öğrencileri tarafından ritm-dans performansı sergilendi. Öğretmenleri eşliğinde oluşturdukları koreografi ile dans eden öğrenciler, izleyenlerden alkış aldı.

Okulun okul aile birliği başkanı Funda Biga Alan ise son iki senedir devam eden pandemi süreci ve sağlığın değerinin daha çok anlaşıldığı zorlu günlerde lösemili çocuklar yararına pilav günü düzenleme kararı aldıklarını belirterek, “Lösemi zor bir hastalık, uzun bir süreç; ancak tedavisi de olan bir hastalık. Erken teşhis ve maddi imkanlar dahilinde çocuklar bu hastalıktan kurtulabiliyorlar. Biz de bunu düşünerek çocuklarımız için etkinlik yaptık.” diyerek yardımın ihtiyacı olan çocuklara ulaşmasını ümit ettiklerini söyledi. Sözlerinin devamında bu gibi etkinlerin de geleceğine kayır düşen Alan, “Kimsesiz çocuklar, sokak hayvanları adına da etkinlikler yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu