Asayiş

Başkanlık katına çıkan yabancı uyruklu şahıs, Ankara’ya dönmek için etrafındakileri kendi canıyla tehdit etti!

Keşan Belediyesi binasında Ankara’ya dönmek için başvuran İranlı şahıs sabah saatlerinde hareketli anların yaşanmasına sebep oldu. Elindeki cam şişe parçasını boğazına dayayan şahıs zor ikna edildi.Olay bugün saat 10.00 sıralarında Keşan Belediyesi hizmet binası başkanlık katında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, daha önceden yasadışı yollarla Yunanistan’a gitmeye çalışan; ancak Yunan güçleri tarafından darp edilip geri gönderildiğini söyleyen İran uyruklu bir şahıs sabah saatlerinde Ankara’ya dönmek için Keşan Belediyesi’ne başvurdu.


Buradaki yetkililerle görüşmeye çalışan şahsa, bölgedeki güvenlik görevlileri henüz yetkililerin gelmediğini; konu için Emniyet Müdürlüğü’ne başvurması gerektiğini söyledi. Olumsuz haberi alan İran uyruklu şahıs, kimseyle görüşemeyeceğini fark edince, bu kez üzerinde bulunan cam şişe parçasını boğazına dayayarak kendisine zarar vereceğini söyleyerek çevredekileri tehdit etti.


Olayın üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.
Olay yerine gelen ekipler ve belediye güvenlik görevlileri şahsı yatıştırmaya çalışırken, bir süre sonra ikna etti ve can parçasını da alarak kontrolü sağladı. Olay büyümeden önlenirken, polis tarafından alınan şahıs Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu