Haberler

Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi’nin protokolü KTSO’da imzalandı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası)ve Keşan TB (Ticaret Borsası) tarafından, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve Ziraat Bankası güç birliğiyle, kurumsal kartla tedarikçi finansmanı ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla uygulamaya alınan, “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi” ile ilgili bilgilendirme toplantısı Keşan TSO ev sahipliğinde düzenlendi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın‘ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Keşan TSO ve Keşan TB ile Ziraat Bankası arasında protokol imzalandı.
Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TSO Meclis Başkan Yardımcısı Cahit Mercan, Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Keşan Şube Müdürü Erdem Rıfat Özcan, Keşan Ziraat Bankası Girişimci M.İ.Y. Yönetmen Zekiye Naz, Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak ve Keşan TB Genel Sekreteri Emine Kaymak’ın katıldı.
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan İsmail Şapçı, TOBB ve Ziraat Bankası arasında imzalanan projenin, ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı sağlayacağını söyledi.


“TİCARETTE GÜVEN ORTAMINI SAĞLAYACAK BİR SİSTEM”

“Pandemi dolayısıyla işletmelerimiz oldukça zorlu bir dönemden geçiyorlar. Tedarik zinciri içindeki ticareti ayakta tutabilmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak için TOBB ve Ziraat Bankası işbirliğinde yeni bir proje hayata geçirildi. Tedarik Zinciri Finansmanı projesi ile tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermenin ve güvenli ticaret sistemi kurmak amaçlanıyor” ifadelerini kullandı.
Projenin, tedarik zincirinin işleyişini ve devamlılığını kolaylaştıracağını belirten Şapçı, “Üretim ve ticaret zincirinin tüm halkalarını destekleyen alıcı ve satıcı arasında büyük bir tedarik zinciri oluşturarak kurumsal kart vasıtasıyla özel fiyatlama ve vade avantajıyla finansmanın akışını öngörülebilir hale getiren bir sistemi TOBB ve Ziraat Bankası güç birliği yaparak uygulamaya aldı. Bu protokolün hayata geçirilmesinden dolayı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederek, Üyelerimizin içerisinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Projenin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÜYELERİMİZE BİR NEBZE OLSUN NEFES ALDIRILACAKTIR

Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, “Bu proje ile nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacı karşılanacak, üretimde ve ticarette de devamlılık sağlamış olacak. Bankkart Başak üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır. Bu vesileyle başta Birlik Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, nezdinde projede emeği geçen herkese şahsım ve camiamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Üyelerimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum ” dedi

Ziraat Bankası Keşan Şube Müdürü Erdem Rıfat Özcan ise Ziraat Bankası olarak TSO ve TB üyelerine yönelik yeni bir finansman enstrümanı ile hizmet sunacak olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Özcan, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın da ifade ettiği gibi, Banka olarak bu sistemle tedarik zincirindeki riskleri ortadan kaldırarak ticaretin daha etkin ve verimli yapılmasını desteklediklerini, alıcının finansman ihtiyacını karşıladıklarını, üretim, istihdam ve ticarette istikrar ve devamlılığı sağladıklarını dile getirdi.
Konuşmaların ardından protokol taraflar arasında imzalandı.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu