Haberler

Balkanlardan yağışlı hava dalga dalga geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son gelen verilere göre, Balkanlar üzerinden giriş yapan yağışlı hava dalgasının bölgede bir süre etkili olacağı bildirildi. Tüm yurdu etkisi altına alacak yağışlar hafta sonuna kadar etkili olacak.

Son değerlendirmelere göre, bugün bölgemiz Trakya’dan itibaren yağışlı sistemin etkisine girdi. Bu sistem yağışlara neden olurken, 2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağışlı sistemin gelmesi bekleniyor.
Önümüzdeki hafta ortasına kadar bu sistemin yağışlarının bölge genelinde görülmesi beklenirken 6 Mayıs Çarşamba gününden itibaren ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine gireceği ve hafta sonuna kadar yağışların bölge genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi beklenen etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve bölge genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, “Mayıs ayında görülecek gök gürültülü sağanak yağışların ısınmayla birlikte genellikle öğle saatlerinden sonra meydana gelmesi ve zaman zaman yağışların şiddetli olması beklendiğinden meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.” uyarısında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu