HaberlerSağlık

Bakan Koca’dan, “Maskesiz? Görenler ne der?!” paylaşımı..

“Son vakayı en kısa zamanda görmek, tedbirlere uyumla mümkündür.” diyen Fahrettin Koca, twitter’da yaptığı son paylaşımında;
“Virüse karşı yürüttüğümüz mücadelede, maske, sosyal sorumluluğumuz. Maske takarak, birbirimizi virüsten koruyalım. Maskesiz dolaşanları, maske takıyormuş gibi yapanları uygun dille uyaralım. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz.” diyerek maskenin önemini bir kez daha vurguladı.

İki tedbir birlikte tam tedbirdir.”

16 gün önce başlayan normalleşme sürecinin, sağlık alanı başta olmak üzere, çok geniş bir alanı içeren, büyük önem arz eden bir süreç olduğunu belirten Fahrettin Koca, “Dünya çapındaki salgın, ölüm kalım endişesiyle insanların evlerine kapanmasına yol açmakla kalmadı; üretime, ticarete, ekonomiye, eğitime, kültür hayatına ve tüm hayata darbe vurdu. Ülkemiz bu süreci en az hasarla yaşayan ülkeler arasında. Türkiye büyük bir sınav veriyor. Şimdi bu sınavın finaline hazırlanma zamanı. Bugün sahip olduğumuz bilgiye, tecrübeye, alışkanlıklara kısıt döneminde sahip değildik. Şimdi ise hastalıktan kendimizi nasıl koruyacağımızı son derece iyi biliyoruz. Salgınla mücadelede adeta pasif mücadele günlerinden, kontrollü sosyal hayat ilkelerine uyarak aktif mücadele günlerine geçtik. Mücadeleyi evlerimizden çıkıp ekonomik, sosyal, kültürel hayata katılarak, işimize dönerek vermeye başladık. Aktif mücadelede iki koruyucu silahımız var. Bunlardan ilki koronavirüs maskesidir, ikincisi koronavirüs riskine 1,5 metre mesafedir. İki tedbir birlikte tam tedbirdir.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu