ÖZEL HABERYaşam

Bahadır ve annesi, kopan internet bağlantılarının yenilenmesi için 3 aydır mücadele ediyor

Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde yaşayan bir evin aylar önce internet kablosu koptu. Ev sahibinin 3 aydır yetkililere defalarca başvurması, ve evde yapılan incelemelere rapmen bir arpa boyu yol kat edilemedi. Bin liranın üzerinde internet masrafı olan ev sahibi ve engelli oğlu, yetkililerden ilgi bekliyor.

“Başvurumu dahi işleme almamışlar”

Cumhuriyet Mahallesi Çapraz Sokak’ta ikamet eden Cahide Camcı’nın interneti, komşu evde yapılan tadilat çalışmaları sırasında kablonun kopması sonucunda kesildi. Kopan kablonun onarılması için yetkilere durumu anlatsa, da Camcı’nın engelli oğlu ile yaşadığı eve, tüm girişimlere rağmen sonuç çıkmadı.
Yaşadığı sorunu yetkililere defalarca söylediğini ifade eden Camcı, “Konuyu Türk Telekom yetkililerine defalarca söyledim, ama bir sonuç çıkmadı. Hata ilk bir buçuk aylık sürede başvurumu dahi işleme almamışlar. Artık ben bir kere daha gitmeye utanıyorum, sorunun halen düzelmediğini anlatmak için. En son geçtiğimiz günlerde görevliler buraya gelip, sepet ile yukarı çıkabileceklerini ve hattı çekebileceklerini söylediler. Bir hafta süre verdiler, yine bir sonuç çıkmadı. Bir şeyler yapılabilir en son bunu anladık, ama yapılmadı da.” derken, “Peki ben kaymakama mı çıkmalıyım derdimi anlatmak için?” diye sordu.

“Elektrik kablosu kopsa ne olacaktı?”

Evinde 21 yaşında Bahadır isimli çocuğu ile birlikte kaldığını ve oğlunun zamanının çoğunu internet ile geçirdiğini söyleyen Cahilde Camcı, “21 yaşında Bahadır adında engelli bir çocuğum var, evden çıkamıyor ve gününün büyük bir bölümünü internette geçiriyor. Evimizde internet olmadığı için de sürekli ek paket alıyoruz. Bin liranın üzerinde fatura geldi. Yapacaklarına dair söz verdiler, çocuğumu da durumumuzu da gördüler. Sözünü tutmak için, insan bütün işini bırakır da gelir. Aynı sorun elektrikte olsaydı gelinmeyecek miydi?” diyerek yetkililere seslendi.
Camcı ve oğlu, halen evlerine internet taşıyan kablonun onarılmasını bekliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu