Asayiş

Aynı günde “Bir varmış, bir yokmuş!” dedirten hırsızlık olayları!

Keşan’da dün hırsızlar yoğun mesai yaptı. Gece saatlerinden başlayarak aynı günde çok sayıda kişiyi mağdur eden kişiler; aracının içinde uyuyan bir kişinin burnunun dibinden, bir kişinin ise 5 dakikalığına gittiği bakkalda gözünün önünen eşyalarını çaldı.

Araçta uyurken çaldılar

Hepsi 13 Temmuz Salı günü 05.00 ve 18.30 saatleri arasında medyana gelen hırsızlık olaylarının ilki Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde gerçekleşti.
Edinilen bilgiye göre, aracını sokak üzerine park ederek koltukta uykuya dalan Ö.E., uyandığında sağ koltukta bulunan bir dizüstü bilgisayar ve cep telefonunun yanında olmadığını fark etti. Uyuduğu sırada mağdurun 1 metre yakınındaki elektronik aletleri çalan kişi veya kişiler kayıplara karıştı.
Ancak mesaileri burada bitmedi.

5 dakikada motorsiklet çalındı

İkinci olay yaklaşık 3 saat sonra Yenimescit Mahallesi’nde meydana geldi. Saat 08.45’te mahalledeki bir bakkalın önüne motosikleti ile gelen S.K., aracını park ederek bakkala girdi. Alışverişini yapan mağdur, 5 dakika sonra dışarı çıktığında bıraktığı yerde motosikletini göremedi. Motorsikleti alan kişi veya kişiler yine kayıplara karıştı.

Bir anlık boşta kalmasını fırsat bildiler

Son olay ise Büyük Cami Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bisikletini Yeni Cami Sokak üzerinde bir evin önüne bırakan N.A., oradan kısa bir süreliğine uzaklaştı; ancak bölgede yine hırsızlar vardı. Bisikletin bir an için boşta kaldığını gören iki kişi bisikletle birlikte bölgeden koşarak uzaklaştı. Bisikleti ile birlikte kaçan iki kişiyi gören N.A., çaresizce onları izlemekle yetindi.

Aynı gün içinde 3 farklı olayda bir dizüstü bilgisayar, bir cep telefonu ve bir bisiklet ile bir de motosiklet çalınırken, mağdurlar Keşan Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu