GenelGündemKeşanSektörelSiyasetYaşam

Aydoğan Ersöz, hükümetin ekonomi politikalarını “yeni aracım” dediği merkebe binerek eleştirdi

Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, zaman zaman sosyal medyadan gündeme dair yaptığı, eleştirel siyasi göndermeleri içeren paylaşımları ile dikkati çekiyor.
Konulara farklı bakış açısı ve esprili yaklaşımlarıyla adından söz ettiren Ersöz, son sosyal medya paylaşımında “yeni aracım” diyerek bindiği merkep üzerinden hükümetin ekonomi politikalarını, son vergi zamlarını, buğday ve arpa fiyatlarını eleştirdi.
Paylaşımında; “Yapılan zamlar çiftçiyi, üreticiyi ve alın terini kazanç bilen tüm onurlu insanları adeta çökertti. Buğday ve arpa fiyatlarına özellikle dikkat çekmek istedim. Gönlüm tüm zorluklara rağmen üreten ve üretmek için mücadele eden çiftçilerimizle beraber.” diyen Ersöz, aynı zamanda çiftçilik yapan bir siyasetçi olarak üreticilere, “Her zaman yanınızdayım” mesajı verdi.

Sosyal medya için hazırladığı videoda, “Çiftçiyi hor görürsen, gıdayı zor görürsün” ifadesini kullanan ve ayağındaki lastik ayakkabısını çıkaran Ersöz, şunları söyledi:
“Bakın ben kara lastikliyim. Kara lastik bu ayaktan çıkarsa, kravatlı şehirde yaşayamaz. Mevcut hükümetin ekonomi politikaları yüzünden her geçen gün bir önceki günü arar olduk.
Zamların ardı arkası kesilmiyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde yapılan ek zam ve akaryakıt zamları ile marşa basamaz duruma geldik. Motorin 35 TL’yi gördü. Çiftçi bu fiyatlarla, tarlasına gidip çift süremez, ekemez, üretemez. Bakın traktöre mazot koyamadığım için yeni bir araç aldım. 2019 model merkep.
Bu aracın akaryakıtı ucuz. 1 kilogram buğday 5 TL., 1 kilogram arpa 4,5 TL.
Bu aracın ÖTV’si yok, bandrolü yok, trafik cezası yok. Her yıl TÜV’e gidip, muayene derdi yok. O yüzden artık işime ve evime merkep ile gidip geleceğim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu