Haberler

Aramalara KEDAK ve AFAD da destek veriyor

Keşan’da 5 Ağustos 2020 Cuma günü öğle vaktinde camiye gittiğinden beri kendisinden haber alınamayan Alzheimer hastası Hasan Kılıç‘ı arama çalışmaları devam ediyor.

İspat Cami Mahallesi’nde yaşayan ve Alzheimer hastası olan 88 yaşındaki Hasan Kılıç, 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü öğle saatlerinden bu yana kayıp. En son Tahta Camii’ne öğle namazı için giden Kılıç’tan şu ana kadar bir haber alınamadı.

Önceki gün akşam saatlerinde, KEDAK (Keşan Doğal Afet Kurtarma Derneği) tarafından başlatılan arama çalışmaları, bugün Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve AFAD ekiplerinin yaptığı aramalarla devam etti.
Hasan Kılıç‘ın en son görüldüğü yer olan Tahta Camii çevresindeki ara sokak ve metruk evleri arayan ekipler, bölgeyi baştan başa inceledi; ancak Alzheimer hastası olan eski PTT çalışanı Kılıç‘ın izine rastlanılamadı.

Öte yandan Hasan Kılıç‘ın bir süredir Ayasofya’ya gitmek istediği bilgisine ulaşılırken polis, kimseye haber vermeden İstanbul’a gitmiş olması ihtimali üzerinde de duruyor.
Polis, Malkara’nın Karamurat köyünden olan ve 6 yıldır Keşan’da yaşayan Kılıç‘ın, Karamurat köyüne ulaşma çabaları olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.
Ekipler bölgede çalışmalarına çemberi genişleterek devam ediyor.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu