Haberler

Alınan son önlemlerle Keşan’da hareket, minimize edildi

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 31 Mart 2020 Salı günü gerçekleştirilen İlçe Hıfzıssıha Kurulu Toplantısı ve bu toplantıda alınan kararların ardından, aynı gün akşam saatlerinde başlatılan çalışmalarla, söz konusu kararları hayata geçirmeye başladı.


Keşan’da insan ve araç trafiği yoğunluğunu azaltmak, koronavirüs salgınının artmasını önlemek ve yayılma hızını minimize etmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında, 1 Nisan 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen uygulamalarda;
Keşan birinci işletmeler bölgesinde yer alan; İsmail Saraç Caddesi, Demirciler Cadddesi, İnönü Caddesi, Dr. Tayyip Akalın Caddesi, Paşayiğit Caddesi, Artı Çarşı, Kunduracılar Çarşısı, Bakırcılar Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Alparslan Türkeş Meydanı , Namazgah Geçidi, Bakırcılar Geçidi, Borsa Sokak ile bunların tali geçit ve sokaklarındaki zorunlu ihtiyaç dışı satış yapan işletmelerin dışında kalan ve tamamının kapalı olması gereken işletmelerin denetimi yapıldı.


Belirtilen yerlerin araç ve zorunlu olmayan yaya trafiğine kapatılması yönünde alınan karar doğrultusunda; bariyerleme düzenlemeleri ve denetimleri yapılarak; banka önlerinde oluşan kalabalığın kontrolü sağlandı. Aynı zamanda caddelerde zorunlu olmayan yaya trafiğinin engellenmesi amacıyla kontrol noktaları oluşturuldu.


İlçe girişlerinde; Meslek Lisesi Kavşağı, Çamlıkent Taksi ve Sanayi giriş noktalarında olmak üzere 3 ana noktada ve Gelibolu yolu Keşan girişinde; sürücü, yolcu ve yayalara yönelik ateş ölçümü yapıldı.
50 personel, 12 devriye ekibi ve yaya görevli olmak üzere; sabah 08.30 ile akşam 19.00 saatleri arasında vatandaşlara, zorunlu haller dışında evden çıkmayı önleyici ikaz ve tavsiyelerde bulunan ekipler, yapılan kontrollerde toplam 3.181 araç ve 5.068 kişinin denetimini sağladı.
Tedbirlerin, kararlılıkla sürdürüleceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu