Haberler

Polis araçlarından “Evinizden çıkmayın!” anonsları yapılıyor

Edirne Valiliği’nin sosyal medya hesabından dün (1 Nisan 2020) yapılan açıklama ile bazı mahallelerde koronavirüs vakalarının tespit edildiği uyarısı yapılmıştı.
Polis otolarından, camilerden ve Belediye’den yapılan duyurularda “Bazı mahallelerde” koronavirüs vakalarının tespit edildiği belirtilerek, vatandaşların zaruri olmadıkça evlerinden çıkmaması istenmişti.

Valiliğin sosyal medya hesabından, Edirne’nin yerel basın yayınlarından ve vatandaşların kişisel sosyal medya paylaşımlarından Edirne’de yapılan duyurulardan Keşan’da haberi olan vatandaşların da tedirgin olduğu ve önlemlerini artırmaya başladığı gözlendi.
Dün (31 Mart 2020) bir toplantı gerçekleştiren İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da yeni kararlar almış ve bu kararlar dün akşam saatlerinde Keşan’da uygulanmaya başlamıştı.
Tüm bu gelişmelerle birlikte ve Valiliğin kararlarını takiben Keşan’da polis otolarından öğleden sonra yapılan ve Keşan’da da bazı mahallelerde koronavirüs tespit edildiğini belirten anonsların yapılaması ise tedirginlik düzeyini iyice artırdı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda; halka, panik yapmadan evde kalması çağrısında bulunulurken; alınan tedbir, tavsiye ve kararların son derece önemli olduğu ve hassasiyetle uyulması gerektiği bildirildi.
Dün, polis araçlarından Cumhuriyet Mahallesi ve Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde tekrarlanan duyurularda şu ifadelere yer verildi:

“Değerli hemşehrilerimiz! Mahallemizde koronavirüs vakasına rastlanılmıştır. Lütfen, çok hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız. Komşularınızı ziyarete gitmeyiniz, ziyaret taleplerini de kabul etmeyiniz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu