GenelGündem

Akıllı, olağanüstü meclis toplantısı öncesinde konuştu: “Arap saçına döndü!”

Keşan Belediye Meclisi’nin 16 Aralık’ta gerçekleştirilecek ve Erikli Sahili Su Bağlantı ücretlerinin görüşüleceği Olağanüstü Toplantısı öncesinde Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi eski yöneticilerinden ve Köşe Yazarı Şükrü Akıllı’nın konuştu. Belediyenin yasalara göre hareket etmediğini ifade eden Akıllı “Bu rezalettir. Bir hizmet yapacaklar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar.” dedi

“Yasaya göre hareket etmiyorlar”

Keşan Belediyesi’nin Erikli’ye su getirmesiyle ilgili mayıs ve haziran aylarında başladığı çalışmalarla birlikte gündeme halktan talep ettikleri fahiş rakamların düştüğünü belirten Akıllı, “Rakamlar konusunda, aylarca tartıştık. Yetkili kurumlara ilettik ve dilekçeler yazdık. Belediye başkanına bir sürü soru soruldu. Halk, yaz mevsiminde bu konuda isyanları oynadı ve bugünlere geldi. Mecliste nasıl bir karar çıkacak bilemiyorum; ama benim tek önerim; belediye bugüne kadar yaptığı hatalı, kanunsuz, yasa tanımayan ve yasaları hiçe sayan uygulamaları bir kenara bırakıp, belediye yasalarına göre hareket etmesini istiyoruz. Belediye gelirleri yasasına göre, katılım payı alabilir ama bugüne kadar katılım payından hiç bahsetmediler. Çünkü yasayı uygulamıyorlar ve yasaya göre hareket etmiyorlar. Bağlı olduğu yasaya uymayıp, halktan 6 bin-11 bin TL alacağım deniyor. Ama bağlantı bedeli diye bir şey yok. Bunu nereden çıkardılar anlamak mümkün değil. Belediye yasaları uygulasın, halkta yasalara saygı gösterir.” dedi.

“Arap saçına döndü”

Keşan Belediye Meclisi tarafından olağanüstü toplantıda alınacak kararın çok önemli olduğunu vurgu yapan Şükrü Akıllı sözlerini şöyle tamamladı: “ İnsanları mahkeme peşinde koşturmasınlar. Bu belediyecilik anlayışına uymaz. Beklentim, bu meclis toplantısında her şeyi sil baştan yapmaları lazım. Belediye meclisinde alınan ilk karardan bugüne kadar yapılan tüm uygulamalar, hatalıdır ve yasa dışıdır. Gelsinler yasa hükümlerine uysunlar, işe sıfırdan başlasınlar. Belediye yasaları ne diyorsa onu yapsınlar. İnsanları boşu boşuna üzmesinler ve sıkıntıya sokmasınlar. Kendileri de sıkıntıya girdi, Arap saçına döndü bu iş. Bu rezalettir. Bir hizmet yapacaklar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu