Genel

AK Partili Mercanoğlu: “Kadınlar 8 Mart’ın nesnesi değil öznesi olmalıydı”

AK Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu, Enez Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadınlar Günü etkililiğinin siyasi amaçlı amaç içermesinin doğru olmadığı belirtti. Kadınlara 8 Mart’ta çelişle sıvı yağ ve akaryakıt dağıtılmasını eleştiren, Mercanoğlu, “Kadınlar, bu güzel günün nesnesi değil, öznesi olmalıydı!” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, Enez Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında bir etkinlik düzenlemiş, etkinlikte katılımcılara Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç küçük tüp, 5 litrelik ayçiçek yağı, 5 litre mazot, 5 litre benzin, 4 kilogram un, süt, kesme şeker, tuvalet kâğıdı temel yaşam malzemelerinden oluşan hediyeleri numara çekerek programa katılan kadınlara dağıtmıştı.
Bahse konu görüntüler sosyal medya ve ulusal basında yer bulurken, AK Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu, Enez Belediye Başkanlığının etkinlikteki çekilişle vermiş olduğu hediyeler hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Kadınlar için özel ve güzel bir günün siyasi amaçla kullanılmasının doğru olmadığını vurgulayan Mercanoğlu; “Geçtiğimiz günlerde Enez Belediye Başkanlığı tarafından, Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen eğlencede yaşananlar, gerek Enez’de gerek komşu ilçe ve köylerde tepkilere neden oldu. Kadınlar Günü’ne gölge düşürmemek adına cevap vermedik, bekledik. Lakin aldığımız tepki ve duyumlara istinaden bir cevap yazma zorunluluğu hissettik. Tepkileri de sonuna kadar haklı buluyorum. Kadınlarımıza özel böyle güzel bir günün tamamen siyasi amaçlı kullanılması hem kullananlar hem de kullanılanlar açısından hiç hoş olmadı. Aynı siyasi görüşü paylaşmadığı halde,  Kadınlar Günü sebebiyle eğlenceye katılan kadınlarımız durumdan muzdarip oldu. Oysa kadınlar, bu güzel günün nesnesi değil, öznesi olmalıydı!” dedi.

“TÜM BASIN KANALLARINI BU KİRLİ OYUN İÇİN SEFERBER ETTİLER”

Sıva yağ stokları konusunda olumsuz algı oluşturulmaya çalıştığı belirten Ali Mercanoğlu; “Konunun trajikomik yanlarından biri de şu: Öncelikle ülkemizde sıvı yağ kıtlığı olmadığı halde medya ve sosyal medya hesaplarında böyle bir algı oluşturdular. Tüm basın kanallarını bu kirli oyun için seferber ettiler. Saf temiz kalpli vatandaşlarımızı kandırarak marketlere yığılmalarına ve yağ stoklamalarına sebep oldular. Talepteki bu yapay artış, yağ fiyatlarının bir anda fırlamasına sebep oldu. Kısacası olan yine vatandaşımıza oldu. Oysa hükümetimiz bakanlık düzeyinde açıklama yaparak temmuz ayına kadar stoklarımızın yeterli olduğunu vurgulamıştı. Tüm dünyada yaşanan pandeminin, petrol varil fiyatlarındaki artışın, bir taraftan faizle mücadele ederken, diğer taraftan önümüze çıkarılan döviz engelini, dibimizde yaşanan Ukrayna Rusya savaşının ekonomiye etkilerini kendileri de çok iyi biliyorlar. Bu durumun tüm dünyada yaşandığını da iyi biliyorlar. Ama bundan bile fayda devşirmeye çalışıyorlar. Kendi seçmenleri dahi oy verdik, her şey güzel olacak sandık, bir çivi dahi çakmadılar diyor. Bence hükümetle uğraşacaklarına, asli işlerini adabıyla yerine getirsinler. Her zaman söylediğimiz gibi bir hizmetleri, bir çabaları, bir sevdaları yok. Ortaya koyacak vatandaşlarımıza gösterebilecek bir eserleri yok. Olmadı! Yakışmadı! Tasvip etmiyor şiddetle kınıyoruz. Bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Amasız, fakatsız, çıkarsız tüm kalbi duygularımızla tekrar kadınlarımızın bu özel gününü kutluyoruz. Her şeye rağmen iyi ki varsınız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu