Gündem

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Kılınç: “Kadına yönelik şiddetle mücadelemiz devam edecek”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeni ile yaptığı açıklamada, “Kadına yönelik şiddet, insanlığa karşı işlenen en büyük suçlardan biridir.” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde ve dünyada kadınlar, yıllardır sürdürdükleri çeşitli mücadeleler ile kadına ve aslında insana yakışır, hak ve adalet talepleriyle oldukça büyük kazanımlar elde etmişlerdir. Ülkemiz, bu anlamda kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili çeşitli hukuki düzenlemelerle yıllardır tüm kadınların yanında olarak güçlenme, kendilerini gerçekleştirme süreçlerine katkı sağlamıştır.
AK Parti kurulduğu günden itibaren kadınların ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesi misyonu ile atılan her adımda kadınların iş ve aile hayatlarını dengeleyebilmeleri adına kolaylaştırıcı düzenlemeler getirilmiş ve her alanda kadınların varlığının normalleştirilmesi için çalışmalar yapılmıştır.
Hükümetimiz ve bakanlıklarımız şiddeti durdurmaya yönelik yoğun çaba göstermiştir. Halen devam eden bu mücadelede hem şiddet uygulayanlara karşı yaptırımları artırmış hem de şiddete maruz kalan kadınlara maddi ve manevi destek vererek hayatlarına umut olmuştur.
Kadına yönelik şiddet, insanlığa karşı işlenen en büyük suçlardan biridir. Kadına yönelik şiddete, istismara, tacize ve ayrımcılığa karşı mücadeleye devam edecek, inşallah bu ayıbı el birliğiyle ülkemizden tamamen sileceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu