Genel

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Kılınç: “İmanlı yürekleri unutmadık!”

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde 251 kişiyi şehit ederek gerçekleştirmek isteyen FETÖ’nün hain saldırılarının 6. yıldönümünde AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç mesaj yayınladı. Yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz Gecesi’nin unutulmayacağını belirten Kılınç, “İktidarı, muhalefeti ve bu vatanı seven tüm kesimler ile hep birlikte daha emin, özgür ve müreffeh bir gelecek inşa edeceğiz.” dedi.

Gürcan Kılınç tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“15 Temmuz darbe girişiminde Şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. 15 Temmuz  2016 tarihinde ülkemiz, tarihinin en vahim hadiselerinden birini yaşamış ve başarısız bir darbe girişimine tanıklık etmiştir.

“Unutmadık. Unutmayacağız. Unutturmayacağız…”

Zulüm ile akan kanlar, akıtanı boğar bir gün. Şehit olup düşen canlar, nur içinde doğar birgün. 15 Temmuz gecesi bedenlerini darbecilere karşı siper eden ,hayallerine kavuşmak için istikbaline sahip çıkan imanlı yürekleri unutmadık.15 Temmuz bir demokrasi zaferidir. Bu zafer, herhangi bir kesimin veya partinin değil, tüm milletindir. Hepimizindir. İktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin hain darbecilere karşı birlik içinde olması, ülkemiz siyasetinin ulaştığı demokratik olgunluk düzeyini tüm dünyaya göstermiştir. Yaşanan bu tecrübe, tarihimizde bir ilktir ve gelecek nesillere bırakacağımız son derece anlamlı bir siyasi kazanım ve miras olacaktır. Yaşananlar hiçbir zaman unutulmayacak, 15 Temmuz ‘Şehitleri Anma Günü’ olarak idrak edilecektir. Unutmadık. Unutmayacağız. Unutturmayacağız…

“15 Temmuz’da milletimizin tüm fertleri kazanmıştır”

 15 Temmuzdan sonra milletimiz ve demokrasimiz çok daha güçlü, ülkemiz çok daha itibarlıdır. Yaşananlar darbeyi engellediği gibi, bundan sonra böyle haince eylemlere girişme gafleti gösterebileceklere de büyük bir ders olmuştur. Milletimizin direnişine liderlik yapan Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hükûmet üyelerine, başta kahraman polis teşkilatımız olmak üzere,  tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza; kanunsuz talimatlara boyun eğmeyen askerimize ve komutanlarımıza, halkımızın aldatılmasına izin vermeyen yazılı ve görsel yayın organlarımıza; darbecilere karşı halkla birlikte olan yerel yönetimlerimiz ve meslek kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarına, en kalbi takdir ve şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz’da milletimiz kazanmış, Türkiye kazanmış, milletimizin tüm fertleri kazanmıştır. İktidarı, muhalefeti ve bu vatanı seven tüm kesimler ile hep birlikte daha emin, özgür ve müreffeh bir gelecek inşa edeceğiz.
2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşma yolundaki çalışmalarımıza daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Hiçbir hain çete ve oluşum bizi kutlu yolumuzdan, bu aziz millete hizmet etmekten alıkoyamayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu