Haberler

Vali Ekrem Canalp Keşan’da “Güvenlik” ve “Gıda OSB” toplantılarına katıldı

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 21 Ocak 2021 Perşembe günü öğle saatlerinde geldiği Keşan’da art arda iki ayrı toplantıya katıldı.
Canalp‘in katıldığı “Güvenlik” ve “Keşan Gıda OSB” (İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) toplantıları basına kapalı gerçekleştirildi.

Saat 13:00 sıralarında Keşan Kaymakamlığı’nda karşılanan Vali Canalp, toplantı öncesi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu kısa süreli bir görüşme yaptı.
Daha sonra Vali Canalp ile birlikte Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve mülki amirlerin katıldığı “Güvenlik” toplantısına geçildi.

Vali Canalp‘in ikinci durağı ise Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) oldu. Saat 14.30 sıralarında Keşan TSO Yönetim Kurulu Odasında Vali Canalp‘in başkanlığında yapılan, Keşan Gıda İhtisas OSB’nin konuşulduğu toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Belediyesi’nin ilgili mülki amirleri katıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada;
“Edirne Valimiz Ekrem Canalp ve Milletvekilimiz Fatma Aksal başkanlığında Paşayiğit Mahallemizde kurulacak olan Gıda OSB ile Cumhuriyet Meydanı ile ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. Bölgemizin kalkınması ve istihdam açısından önemli bir artı sağlayacak olan Gıda OSB ve ilçemize vizyon katacak Cumhuriyet Meydanı konusunda hızlı hareket ederek, önemli adımlar atmaya devam ediyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu