Haberler

AK Parti İlçe Başkanı Kılınç destekler ve aşılama süreci hakkında bilgi verdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, 1 yıla yakın bir süredir Türkiye’de hayatı olumsuz etkilemeye devam eden koronavirüs ile mücadele hükümet tarafında hayata geçirilen uygulamaları değerlendirdi. Esnaf ve çiftçilere verilen desteklemeler ile zor günlerin üstesinden gelineceğini belirten Kılınç, “Devletimiz  ve milletimiz el ele vererek, tedbirlere uyarak bu musibetin üstesinden hep birlikte geleceğiz.” dedi.

Gürcan Kılınç tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Öncelikle Irak’ın kuzeyindeki , Gara bölgesinde yürütülen Pençe Kartal-2 Harekatı’nda  şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.”

 “Sanayi üretimini en çok artıran G20 ülkesi olmayı başardık

“Sanayi üretimimiz beklentileri aşarak bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9 artış gösterdi. Böylelikle 2020 yılının son çeyreğinde sanayi üretimini  en çok artıran G20 ülkesi olmayı başardık.

Salgın başladığında IMF Türkiye’nin 2020’de yüzde 5 daralacağını öngörmüştü. Bugün geldiğimiz noktada IMF Türkiye’nin yüzde 1.2 büyüyeceği yönünde önceki tahminini  güncellemek durumunda  kaldı.  Bu zor süreçte üreterek büyüyen Türkiye’miz için gecesini gündüzüne katan, durmak bilmeden çalışan sanayicilerimizi ve emekçilerimizi tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Normalleşme destekleri

“Sadece Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktarılan kaynaklarımız  53 milyar liraya ulaşmıştır. Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamayla birlikte mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de  17 Mart’a kadar uzattık.”

Çiftçilere destek müjdesi

“Gübre desteklerini, küresel emtia fiyatlarındaki gelişmeleri göz önünde bulundurarak  % 100 artışla iki katına çıkarttık. Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara  8 lira olan desteği  16 liraya yükseltiyor, Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini, dekara 20 liraya yükselttik. Üretmeye devam ettikleri sürece çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz.

Aşılama süreci

Bu zor süreçte bir yandan birinci aşı gruplarının kapsamı adım adım genişletilirken, diğer yandan ikinci aşı sürecine de başladık. Halihazırda 5 milyon 700 bin aşılama sayısına ulaşmış bulunmaktayız. İlk etapta ihtiyaç duyacağımız aşılarla ilgili gereken bağlantıları devletimiz adım adım takip ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamış olduğu, salgın tedbirleri sebebiyle işine ara veren<Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri> esnafımızı  rahatlatacak adımlar atılacaktır.

Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir. Aynı şekilde sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka , aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldıracağız.

Devletimiz  ve milletimiz el ele vererek, tedbirlere uyarak bu musibetin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Biz  milletimize efendi olmaya değil , biz milletimize hizmet etmeye geldik.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu