Haberler

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Gıda OSB konusunda müjde verdi

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan’ın Paşayiğit Mahallesi’nde kurulması planlanan Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için tüm engellerin aşıldığını, Şubat 2020’de ortaklık yapısının oluşturulacağını kaydetti.
Sabah saatlerinde Keşan köy ve mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya gelen ve burada Gıda OSB konusunda gelinen noktayı değerlendiren Aksal, daha sonra 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Keşan Belediyesi tarafından organize edilen öğle yemeğinde de OSB konusuna değinerek şunları söyledi; “Biliyorsunuz, Gıda OSB’nin en zor ayaklarından bir tanesi bu işin mer’a vasfından çıkartılmasıydı, yerin tahsisiydi. Yerin tahsisi işlemlerini Allah’a çok şükür tamamladık. Ondan sonraki aşama ÇED raporuydu. ÇED raporuyla ilgili bütün işlemleri de tamamladık. İnşallah Şubat ayı gibi ortaklık yapısı kurulacak. Ondan sonra da gerekli alt yapı ve diğer işlemlerin yapımına başlanacak. Çok kararlıyız. Hepimiz bu projeye gerçekten çok inanıyoruz. Bölgeye katma değer olacak bir projedir. Bölgemize, insanımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Yemekte konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, konu ile ilgili olarak Şubat ayında Ankara’ya gidileceğini belirterek, “Hep beraber orada ortaklık yapısını kuracağız. Sadece Belediye ve sadece Vekilimizin dışında Sayın Valimizin ciddi katkısı oldu bu süreçte.. Oda ve borsalarımızın da ciddi emeği oldu. Keşan Ticaret Odası, Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası’na da ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu