Genel

Afet bölgelerine Keşan’dan yardım eli! İhtiyaç malzemeleri yarından itibaren toplanmaya başlayacak..

Son günlerde Türkiye’de meydana gelen yangın ve sel felaketlerinin ardından başlatılan ‘Ben de Varım’ yardım kampanyasına Keşan da katıldı. Keşan Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıda yardımların nerede toplanacağı ve hangi yardım malzemelerinin kabul edileceği kararlaştırıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) sel ve yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlara yardım ulaştırmak amacıyla yardım kampanyası başlattı. Türkiye’nin bir çok farklı yerinde meydana yaraların sarılması için Cumhurbaşkanlığı talimatları doğrultusunda Keşan’dan da destek geldi.
Bugün Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz başkanlığında, Keşan Belediyesi ve STK’ların katılı ile toplanan kurul ile, afet bölgelerine götürülecek yardımlar hakkında bir organizasyon oluşturuldu. Konu hakkında açıklama yapan Kaymakam Yılmaz, “Bütün sivil toplum kuruluşlarımız burada. Gerekli çalışmalarımızı yaptık. 7 çeşit ihtiyaç malzemesi belirlendi ve bunlarla beraber maddi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar da belirtilen hesap numaralarına ‘Ben de Varım’ diyerek yardımlarını gönderebilirler. Vatandaşımızın duyarlı olacağına inanıyorum” dedi.

“Yardımlar 17 Temmuz’dan itibaren Salı Pazarı’nda toplanacak”

Yılmaz’ın ardından konuşan Keşan Belediye Başkanı Yakup Balcı ise afet bölgelerine götürülmesi planlanan malzemeleri ve yardımların nereden toplanacağı hakkında açıklamada bulundu. Çabuk paketlenebilen ve uzun ömürlü olacak malzemelerin getirilmesini isteyen Balcı, “Yarın sabah saat 08.30’dan itibaren Salı Pazarı’ndaki hangarların birini bu işe tahsis edeceğiz. İlk kamyonumuzu Cumartesi günü göndermek istiyoruz. İlk olarak ihtiyacımız olan malzemeler; çocuk bezi, kağıt havlu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil gibi hijyen eşyaları ile çocuk maması, kuru bakliyat, hazır çorba, makarna, un, tuz, çay, şeker, sıvı yağ gibi gıda malzemeleri ve pilli ışıldıklar olacak. Bunların da sıfır paketlerinde hiç kullanılmamış olması gerekiyor. Vatandaş ve STK’larımızdan gelen yardım malzemelerini burada tasdikleyip, afet bölgesine göndermeyi planlıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu