Genel

ADD Keşan Şubesi başkan adaylığını açıklayan Öztürk’ten “gençlik” vurgusu

Temiz Keşan Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ekin Öztürk, dün yaptığı yazılı açıklamada, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Keşan Şubesi’nin 5 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirileceği olağan genel kurulunda başkan adayı olduğunu açıkladı. Açıklamasında gençlik ve dinamizm vurgusu yapan Öztürk, “Gençlerin gelmek için heyecan duyacağı bir Atatürkçü Düşünce Derneği yapısını kurma inancıyla bu yolda yalnız olmadığımı bilmek en büyük onurdur” diyerek, herkesi göreve davet etti…

“Gençler olarak çok çalışmalıyız”

Yazılı açıklamasına “Sizlerin de bildiği üzere ülkemiz zor zamanlardan geçmektedir.” diyerek başlayan Öztürk, gençlik ve gelecek vurgusu yaparak, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemiz, demokrasinin, özgürlüklerin ve Cumhuriyet değerlerimizin korunması adına günden güne kötüye giderken, karamsarlık artmakta geleceğe olan umut azalmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan gençlere, emanet alınandan daha kötü bir ülke teslim ediliyor olunmasının vicdani huzursuzluğunun herkes tarafından duyulması gerektiği dönemlerdeyiz. Bu gerçekler göz önünde bulundurulduğunda ve Mustafa Kemal Atatürk’ün; Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Sözü ışığında gençler olarak bizler de içerisinde bulunduğumuz bu durumu kabullenmek yerine borçlu olduğumuz bu topraklara hizmet etmeyi önümüze koymalı ve çok çalışmalıyız.”

“Çocuklarımıza bırakacağımız güzel bir gelecek hayali ve inancıyla…”

Açıklamasının devamında, Öztürk, “Bugün anlıyorum ki; 27 yıl önce hayatıma yön vermeme sebep olan ve yine benim gibi yüzlerce gencin hayatlarında kırılma noktaları yaratan, çok kıymetli değerler edindiğimiz ve ülkenin geldiği bu noktada bu kıymetli değerlerin çok daha anlamlı olduğu bilinciyle, çocuklarımıza bırakacağımız güzel bir gelecek hayali ve inancıyla Atatürkçü Düşünce Derneği İlçe Başkanlığına aday olduğumu tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.” sözleri ile adaylığını duyurdu.

“Mücadelede görev almaya davet ediyorum”

ADD Keşan Şubesi’ne adaylığı ile hedefledikleri hakkında açıklamalarda bulunan Ekin Öztürk, son olarak şu ifadeleri kaydetti: “Sosyal etkinliklerin tekrar hayat bulacağı, kültürel anlamda bir okul niteliği taşıyacak olan ve insanlara daha çok temas eden bir anlayışla; genç olmanın da getirdiği tüm dinamiklerini kullanarak bugün yine bizim gibi gençlerin gelmek için heyecan duyacağı bir Atatürkçü Düşünce Derneği yapısını kurma inancıyla bu yolda yalnız olmadığımı bilmek en büyük onurdur benim için. Buradan bir kez daha söylemek istiyorum ki tüm üyelerimizin hayali olan böyle bir yapıyı oluşturmak için herkesi bu ortak mücadelede görev almaya davet ediyorum…”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu