Genel

Enflasyonla mücadele için başlatılan indirim kampanyasına yoğun ilgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimatın ardından Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde bugün yüzde 30-40 indirim yapıldı. Günler öncesinden duyurusu yapılan indirimin haberini alan vatandaşlar, marketler önünde sabahın erken saatlerinde kuyruklar oluşturdu. Ürünler indirimli olsa da, yağ ve şekerin markette olmaması hayal kırıklığı yarattı…


Kapıların açılması ile birlikte içeri giren vatandaşlar,  146,90 TL’ye satılan sıvı yağ, 52,50 TL’ye satılan 5 kiloluk un ve 4.5 TL’ye satılan makarnaya yoğun ilgi gösterdi. Aynı zamanda, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, tavuk ürünleri, süt, bal, zeytin çay, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete gibi sarı etiketli ürünlere de indirim uygulandı. 29.95 liraya satılan vakumlu 500 gram siyah zeytin, 69.90′ TL’ye satılan yarım yağlı beyaz peynir ve 72.90 liraya satılan tam yağlı beyaz peynir rafları ve sıvı yağ reyonları bir anda boş kaldı.

Alışverişe gelenler, her ne kadar indirim olsa da kampanyanın her ürüne yansımadığından yakındı. Öte yandan 5 litrelik ayçiçek yağının erken tükenmesi de tepki çekti. Kilosu 17 liradan alıcıya ulaşması beklenen toz şekerin de günlerdir yok olduğunu belirten vatandaşlar yine beklediklerini bulamasalar indirimli buldukları ürünleri satın alarak marketten ayrıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu