Gündem

30 Ağustos’ta Zafer Bayramı coşkusu, Keşan ve sahillerde eş zamanlı fener alayı ile sürecek

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılı kutlama programı belli oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak program, Keşan ve sahillerde düzenlenecek eş zamanlı fener alayı ile devam edecek.

Saat 10.00’da, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulmasıyla başlayacak törende, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Buradaki törenin ardından saat 10.15’te, Kaymakamlık Makamı’nda, Kaymakam, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Keşan Belediye Başkanı, tebrikleri kabul edecek. Saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek törende, Kaymakam, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Keşan Belediye Başkanı törene katılanların bayramını kutlayacak. Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Garnizon Komutanlığı’nda görevlendirilecek bir subay tarafından Zafer Konuşması yapılacak. Program, geçit töreninin ardından sona erecek.

Keşan Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, 30 Ağustos 2021 Pazartesi günü, Keşan merkez ve Yayla ile Erikli sahillerinde eş zamanlı olarak fener alayı düzenleyecek.

Etkinlikler kapsamında Anafartalar İlkokulu, Erikli Sahili Belediye Hizmet Noktası ve Yayla Sahili Belediye Hizmet Noktası önünde toplanacak olan vatandaşlar kortej halinde yürüyecekler.

Keşan merkezde Anafartalar İlkokulu önünde toplanan vatandaşlar, Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi ve İstiklal Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda Keşan Belediyesi Bandosu gösterilerini sergileyecek. Etkinlikler kapsamında kurulan yöresel ürünler pazarında ikramda bulunulması ve hediye takdiminin ardından program sona erecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tüm vatandaşları zafer coşkusunu hep birlikte yaşamaya davet etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu