Genel

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu akşam da fener alayı ve konserle sürdü

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı etkinlikleri çerçevesinde Keşan Belediyesi organizasyonunda hem Keşan merkez hem de Erikli ve Yayla sahillerinde kortejler düzenlendi hem de Keşan’da Cumhuriyet Meydanı’nda Zafer Konseri gerçekleştirildi.

Keşan Merkezdeki kortej yürüyüşü Keşan Kent Müzesi önünden başladı.

Saat 20.30 sıralarında başlayan kortej yürüyüşüne; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve eşi Mukaddes Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclisi üyeleri, birim amirleri, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ellerinde bayraklarıyla vatandaşlar katıldı.

Keşan Belediye Bandosu eşliğinde marşlar eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne, güzergah üzerinde bulunan vatandaşlar ve esnaflar ellerinde Türk Bayrakları ile destek verdi.

Kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’ndaki konser alanında sona erdi.

Konser öncesi mikrofona gelen ve bir konuşma yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türkiye için önemine vurgu yaptı.

100 yıl önce tüm dünyaya hür yaşama kararlılığını göstermiş bir millet olunduğunun altını çizen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bu gece hep birlikte; 30 Ağustos Zaferi’nin yıl dönümünde aynı gurur ve duygular ile bir aradayız. Biz zaferlerini masa başında değil er meydanında kazanmakla maruf bir milletiz. İşte bu gece burada; 100 yıl önceki o ruhu hep birlikte yaşatıyoruz. Geçmişten aldığımız ilhamla, hür ve bağımsız yaşama azmini ilelebet sürdürüyoruz. Kıymetli gençlerimize seslenmek istiyorum; ecdadımızın bize emaneti olan bu hissiyatı, bu bakış açısını, bu motivasyonu sizlerin mutlaka çok iyi anlaması gerekiyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gelecek için kınalı kuzusunu toprağa katan anaların acısına ortak olmaktır. Yaşamlarını bağımsız bir vatan kurmak için hiçe sayan gazilerimizin mukaddes mücadelesini daha iyi anlamaktır. Bu gece burada olan bu topraklar için yükselmek, ileriye gitmek, yurdumuzu ve milletimizi çok sevdiğimizi göstermektir. Bu gece hep birlikte tüm milletimize umut olup, inanç olup yeniden doğacağız. Yüreği vatan sevgisiyle atan değerli hemşehrilerimiz ile birlikte kalplere dolacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden bütün kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşehrilerimin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Konuşma sonrası Gökhan Hasar Orkestrası alanda bulunan Keşanlılar’a unutulmaz bir zafer konseri yaşattı.

Konser sırasında Helvacıoğlu, 100. Yılda Zafer Yolu’nda Akşehir’e yola çıkan SARDOS Ekibi’ni de sahneye davet ederek gerçekleştirilen işbirliği ve program hakkında bilgi verdi.

Keşan’ın mücavir alanları olan Erikli ve Yayla sahillerinde de tatilciler ve sakinler ellerinde bayraklarla Zafer Korteji oluşturdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu