Genel

16. Dönem Edirne Milletvekili Süleyman Sabri Öznal anıldı

10 Mart 2016 tarihinde vefat eden 16. Dönem Edirne Milletvekili Süleyman Sabri Öznal, ölümünün 6. yılında Çamlıca Köyü Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen program ile anıldı.

Saat 14.00 sıralarında başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile merhum Öznal’ın yakınları ve sevenleri katıldı.

Programda konuşan Helvacıoğlu, “16. Dönem Edirne Milletvekili Süleyman Sabri Öznal büyüğümüzü aramızdan ayrılışının 6. yılında mezarı başında anıyoruz. Kıymetli büyüğümüzü 6 yıl önce bugün, yani 10 Mart 2016 tarihinde ebediyete uğurladık. Görev süresi boyunca, bölgemiz için yapmış olduğu çalışmalar, Keşan’a ve ülkemize verdiği hizmetler dolayısıyla da kendisine hep birlikte minnettarlığımızı sunuyoruz. Bizlere düşen ön büyük görev; bu topraklara emeği geçmiş ve hizmetlerde bulunmuş, değerli büyüklerimizin aziz hatıralarını yaşatmak olmalı. Onları anmak hepimizin görevi. Bu bilinç ile 1977-1980 yılları arasında milletvekilliği yapmış değerli büyüğümüzün ismini, aziz hatırasını yaşatmak amacıyla, belediye meclisimiz ile birlikte ve Sayın Bülent Saylam kardeşimizin çabaları ile arıtma tesisimize verdik. Bundan sonra göreve gelen bizlere ve diğer tüm gelecek kişilere de Allah böyle anılmayı nasip etsin. Ben bu vesileyle; Süleyman Sabri Öznal büyüğümüze Allah’tan rahmet, geride bıraktıklarına sağlıklı bir ömür ve sabırlar diliyorum. Nur içinde yatsın.” dedi.

Öznal’ın konuşmaların ardından dualar okundu.

Program; Süleyman Sabri Öznal’ın mezarına karanfil bırakılmasının ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu