GenelKeşanSpor

1 Ağustos’ta başlayacak “Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası” iş birliği protokolü imzalandı

1-6 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ile ilgili 20 Haziran 2023 Salı günü, Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu ile iş birliği protokolü imzalandı.

Saat 10.00 sıralarında başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen, Türkiye Satranç Federasyonu Edirne Temsilcisi Umut Güney, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile Keşanlı satranç hakemleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Helvacıoğlu; “Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 2023 İş Birliği Protokolünü imzaladık. Satranç ustalarının Keşan’ımızda olması bizlere mutluluk verecek. Cumhuriyetimizin 100. yılında 10 ülkeden satranç ustaları Ağustos’ta Keşan’da olacak ve en iyi hamleler Keşan’da yapılacak. Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’na sayılı günler kaldı. 1-6 Ağustos’ta gerçekleşecek turnuvamızda 10 farklı ülkeden 200 üzerinde sporcu en iyi hamlelerini yapacaklar. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Türkiye Satranç Federasyonumuz işbirliği protokolünü imzalayarak gerçekleştireceğimiz turnuvamız öncesinde Keşanlı hakemlerimiz ile tüm detayları gözden geçirerek büyük gün için hazırlıklarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Profesyonel satranç oyuncularımızı tüm sporseverleri turnuvamıza destek vermeye bekliyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun.”

Daha sonra söz alan Güney ise turnuvanın düzenlenmesi için büyük emek sarf eden Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu