Haberler

Yollarımızı ve kuralları konuştuk.. Ender Arda ile Keşan trafiğinde 30 dakika..

Keşanlılar Sürücü Kursu Teorik ve Uygulama Öğretmeni Ender Arda ile 18 Ağustos 2020 Salı günü Keşan trafiğine çıkarak; Keşan’ın yollarının durumunu, trafik düzenlemelerini, hatalı parkları, EDS sistemini, Muhtar Ali Çevikel Caddesi’ni, kavşakları, yaya önceliğini, trafikte hoşgörünün, empatinin ve her geçen gün daha da artan araç sayısını da dikkate alarak, kurallara uymanın önemini konuştuk.
Araç içinde ve seyir halinde yaptığımız canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Ender Arda; gerek sürücülerin gerekse yayalarının kuralları dikkate aldığında, yanı sıra birbirlerine karşı biraz empati, hoşgörü ve saygı ile yaklaştıklarında, herhangi bir sorun yaşanmayacağına inandığını kaydetti.
Keşan’ın kavşak noktalarında kavşağa giren aracın geçiş önceliği bulunduğuna vurgu yapan Arda, “Ne yazık ki bu kural da diğer bazı kurallar gibi unutuluyor, ihmal ediliyor” dedi.
Muhtar Ali Çevikel Caddesi ile ilgili olarak vatandaşlardan ve sürücülerden, yolun bölünmüş ve dar olması nedeniyle zaman zaman eleştiriler geldiğini ve bu yolun çözümünü sormamız üzerine Arda, “Keşan Belediyesi’nin, Keşan içinde gerçekleştirdiği yol ve kaldırım çalışmaları sevindirici gelişmeler. Ufak tefek bazı eksikler olabilir. Araç sayımız her geçen gün artıyor. Dolayısıyla yollarımız da yetersiz kalabiliyor. Burada bilinmesi gereken kurallardan biri; sola dönüş yapan aracın kesinlikle geçiş önceliği hakkı var, beklemek zorundayız. Ayrıca bölünmüş yollarda duraklama yapmak da sıkıntılı durumlar doğurabiliyor. Yol içindeki durak noktalarının doğru belirlenmesi lazım. Buraya birkaç tane “duraklama yasaktır” levhası koyulabilir. Belediyemiz bu konuda temkinli çalışıyor. Tabi ki dikkat edecekleri noktalar konusunda, sürücü kursumuzda verdiğimiz eğitimler doğrultusunda, biz de destek olmaya çalışırız.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu