Haberler

MEB’den özel okullara uyarı! 8. ve 12. sınıflar hariç, yüz yüze eğitime izin yok

Pandemi nedeniyle, okullarda yüz yüze eğitime Mart ayından bu yana ara verilmiş ve eğitimler online olarak uzaktan devam etmişti.
Bilim Kurulu’nun tavsiyesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim öğretim dönemine de uzaktan eğitimle başlama kararı almış, yüz yüze eğitim için de 21 Eylül tarihi işaret edilmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün gerçekleştirilen “MEB Asistan Programı Tanıtım Toplantısı”nın ardından açıklamada bulunarak, özel okullarda isteğe bağlı yüzyüze eğitime geçileceği iddialarını yanıtladı.

Selçuk, özel okullarda 8. ve 12.sınıflar hariç “Destekleme” ve “Yetiştirme Kursu” adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini kaydetti.

Karara uymayanlar hakkında yaptırım uygulanacak

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili olarak, “Özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek. Diğer kademelerde tek bir okul alırsa cezayı müeyyide uygulanması gerekir.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı