Asayiş

Yolcu taşımacılığı yapan firmalara denetim! 12 işletmenin kurallara uymadığı tespit edildi

Keşan’da yolcu taşımacılığı yapan firmalar gün boyunca yapılan çok yönlü uygulamalarla denetlendi. Firmaların ve şoförlerin belgelerinden, koronavirüs tedbirlerine, emniyet kemerinden terminal çığırtkanlarına kadar kadar pek çok konuda gerçekleşen uygulamada kurallara uymayan firmalara ceza yağdı.

Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ve Keşan Zabıta Müdürlüğü trafik birimleri olarak bir dizi denetimler yapıldı.
Keşan’ı diğer şehirlere bağlayan yollar ve birlikte Keşan Terminali’nde yapılan uygulamalar kapsamında yetki belgesi dışında taşımacılık yapan, acentelik hizmeti veren firmalar ve yine vatandaş tarafından şikayet konusu olan terminal çığırtkanlarına karşı denetlemeler yapıldı.


Aynı zamanda yolcu otobüsleri içerisinde koronavirüs kapsamında getirilen tedbirlere maske ve HES Kodu gibi kurallara uyumun ve yolculara bilet kesilip kesilmediği gibi A’dan Z’ye denetlendiği geniş kapsamlı uygulamada, 12 firmaya yaklaşık 38 bin TL ceza kesildi.Denetimlerin titizlikle yapıldığını belirten yetkililer bundan sonraki zaman diliminde sıklıkla yapılacağını bildirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu