BölgeÇevre

Büyükşehrin sokakları çevre dostu elektrikli çöp toplama makineleri ile temizlenecek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çevre temizliğinde kullanılmak üzere 5 elektrikli çöp toplama makinesi aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre ve Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde alınan elektrikli çöp toplama araçlarını inceledi.

Albayrak, yaptığı açıklamada, belediye olarak çevre temizliğine büyük önem verdiklerini söyledi.

Çevreye duyarlı hizmet anlayışı ile 11 ilçede gerçekleştirdikleri temizlik çalışmalarında kullanmak üzere elektrikli çöp toplama makinesi aldıklarını belirten Albayrak, ‘‘Çevre dostu Tekirdağ’ımızda vatandaşlarımızın huzurla dolaşacağı temiz cadde ve meydanlara sahip olmaları için, çevre temizliği çalışmalarında gücümüze güç kattık. Yeni alınan araçlarımızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yeni alınan temizlik makineleri, elektrik enerjisiyle çalıştığı için sıfır emisyon çevre dostu araç olma özelliğine sahip.
240 litre çöp toplama haznesine sahip araçlar, sessiz çalışıyor ve toz toplama filtre sistemi sayesinde toz üretmiyor. Ayrıca ergonomik yapısı ile büyük araçların çalışması mümkün olmayan alanlarda sigara izmariti, çekirdek kabuğu vb. çöplerin vakum yöntemiyle toplanmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu