Haberler

Yoğun yağışın vurduğu Mahmutköy’de yaralar sarılıyor

Önceki gün Keşan ve çevresinde etkili olan yağış sonrası, Mahmutköy’de oluşan su taşkınlarının sebep olduğu maddi hasar yerinde incelendi, sular tahliye edildi.

12 Haziran 2019 Çarşamba günü Keşan ve çevresini etkisi altına alan yoğun yağışlar, Keşan’a bağlı Mahmut Köy’de etkili oldu. Yağışın sebep olduğu su baskınları evleri vururken, tarım arazilerinde ve bahçelerde büyük hasar bıraktı. Köydeki hasarın haber verilip yardım istenmesinin ardından Keşan Kaymakamı Nuri Özder , İl Genel Meclisi AK Partili üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş köyde incelemelerde bulundu.

Köyde oluşan hasara ilişkin Bayazıt şunları kaydetti: “Sayın kaymakamımız Nuri Özder ile köydeki hasarı yerinde inceledik, hasar tespiti yapıp, zarar gören yerleri gezdik. Görüldüğü üzere devletimizin tüm birimleri olay yerine gelip köylülere yardım eli uzattı. Keşan Belediyesi İtfaiye Ekipleri ev içi ve bahçelerindeki suyu tahliye edip temizledi. Kaymakamlığımıza bağlı ekipler de kepçe ve kamyonlar ile oluşan kil ve çamurları kaldırdı. Oluşan hasarı ve mağduriyetleri hep birlikte el ele verip çözeceğiz, yaraları saracağız”

Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından da bölgede hasar tespit çalışmalarının yapıldığını kaydeden Bayazıt, “Bilgi verdiğimiz andan itibaren bizlere destek olan sayın milletvekilimiz Fatma Aksal’a, sayın Valimiz Ekrem Canalp?e sayın İl başkanım İlyas Akmeşe?ye, Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na ve bizlerle birlikte olan sayın kaymakamımız Nuri Özder’e teşekkür ederiz” dedi

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu