Haberler

Yerel müzisyenler “Çöp Taksi” için şarkı yaptı

Keşan’da, temizlik çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesi amacıyla belediye tarafından hizmete alınan ‘çöp taksi’ için Roman müzisyenler tarafından Trakya’ya özgü 9/8’lik şarkı bestelendi. Oyun havası eşliğinde temizlik çalışmalarını devam ettiren “Çöp Taksi”yi anlatan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Kunduracılar Çarşısı boyunca esnafın çöplerini topladı.

Çöp taksiye beste yapıldı, klip çekildi

Keşan Belediyesi, temizlik hizmetlerinin daha hızlı yapılabilmesi ve dar sokaklarda çöplerin birikmeden alınabilmesi için bir süre önce ‘çöp taksi’ uygulamasını hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde ise farkındalık yaratmak ve tanıtım yapmak amacıyla Roman müzisyenler tarafından ‘çöp taksi’ için Trakya’ya özgü 9/8’lik oyun havası bestelenerek, seslendirildi. Şarkı, temizlik çalışması sırasında ‘çöp taksi’ye konulan ses sisteminde çalınmaya başlarken, tanıtımı için de klip çekildi. Klipte, ‘çöp taksi’yle ilçe genelinde yapılan temizlik çalışması görüntülerine yer verildi. Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında paylaşılan klip, büyük beğeni topladı. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konuyla ilgili olarak Kunduracılar Çarşısı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

“Çöp taksi müziği ile tanınacak”

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, şehrin temizliğine büyük önem verdiklerini belirterek, “Bir süre önce Keşan’a çöp taksi kazandırdık. Çöp taksi uygulamasını daha fazla vatandaşımıza ulaştırdığımızı ifade ediyoruz. Bununla ilgili müzikli bir tanıtım klibi hazırladık. Roman müzisyenlerimiz bir şarkı besteleyerek, seslendirdi. Biz de bir klip hazırladık. Bunu sosyal medya hesaplarımızdan da paylaştık. Çöp taksimizin üzerinde bulunan hoparlörden de tanıtıcı şarkıyı çalmaya başladık. Artık vatandaşlarımız çöp taksinin yaklaştığını çalan müzik sayesinde anlayacak. Vatandaşlarımız da çöpünü dışarı çıkararak, çöp taksiye verebilecekler” dedi.

Çöp Taksi için 153’ü arayın”

Çöp taksinin küçük yapısı sayesinde çok daha hızlı hareket ederek, dar sokaklarda çalışabildiğini ifade eden Helvacıoğlu, “Günlük 10-15 ton çöp taşıyor. Çarşı merkezleri ve ana arterlerde, çöp konteynerlerinin olmadığı noktalarda biriken çöplerin rahatla alınmasını sağlıyor. Vatandaşlarımız, rutinin dışında bir etkinlik sonucu ev veya işyerleri önünde biriken çöpler için Beyaz Masa İhbar Hattı 153’ü arayarak, çöpleri çöp taksiye kısa sürede aldırtabilecek. Ama vatandaşımızın da bize yardımcı olmasını istiyoruz. Ne olur çöpü, çöpe atalım” diye konuştu. 

Helvacıoğlu daha sonra farkındalık yaratmak için çarşı esnafının çöplerini toplayarak, çöp taksiye bıraktı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu