ÖZEL HABER

Yeni Mahalle’deki kavşaklar tehlike saçıyor

Keşan’da Yeni Mahalle‘de bulunan kavşak tehlike saçıyor. Daha önce de ölümlü kazaların yaşandığı kavşakta halk, hızla geçen araçlardan şikayetçi olduklarını dile getirirken, sürücüler ise yolun diğer tarafındaki araçları ağaçlardan dolayı görememekten yakındı.

Yeni Mahalle’de bulunan TOKİ Evleri‘nin hemen yanında bulunan yol kavşağı gerek vatandaşa gerekse de sürücülere oldukça büyük korku veriyor. Daha önce de ölümlü kazaların yaşandığı kavşakta, geçtiğimiz günlerde de iki araç çarpışmış çarpışmanın sonucu bir araç takla atarken 4 kişi de yaralanmıştı.
Millet Caddesi
, Üsküdar Caddesi, Dr. Ali İhsan Çuhacı Caddesi ve Gazi Sokak‘ı birleştiren kavşak, okul ve işe gidiş-dönüş saatlerinde yoğun olarak kullanılıyor. Aynı zamanda şehir içi minibüsler ve ağır tonajlı araçların da tercih ettiği kavşakta bir ayna, ışıklandırma veya kasis sisteminin olmaması dolayısıyla hızını alan araçların kavşağı hızla geçmesi tehlike riskini artırıyor.

Mahalle sakinleri kavşak için yetkililerden yol ile ilgili olarak bir çözüm beklerken, daha büyük tehlikeler yaşanmadan sorunun bir an önce giderilmesini istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu