Haberler

Yeni Mahalle’de kurulan semt pazarının yeni halinden esnaf memnun

Yeni Mahalle’de geçtiğimiz günlerde açılan Çarşamba Pazarı, gerek esnaf gerekse vatandaşın beğenisini kazandı. Semt pazarının daha derli toplu olduğunu belirten esnaf, sokaktan kurtuldukları için mutlu olduklarını belirtirken, aynısını Cumartesi Pazarı için de beklediklerini söyledi

Daha önce caddede olan Yeni Mahalle’de kurulan Çarşamba Pazarı, 22 Nisan’da yapılan törenle birlikte yeni yerinde hizmete başlamıştı. 61 tezgahtan oluşan semt pazarı kısa zamanda esnaf ve vatandaşın yüzünü güldürmeyi başardı. Eski yerine göre daha düzenli bir yere kavuştuklarını belirten esnaf, ‘İpsala pazarı gibi pazarımız oldu’ diyerek şunları söyledi. “Giyimden, meyve sebzeye her şey mevcut pazarımızda. Eski yerinden çok daha güzel oldu. Kışın yağmurdan ve kardan, yazın ise güneşten korunuyoruz. Gayet güzel oldu. Vatandaş da mutlu durumdan. Korona salgını sebebiyle büyük bir yoğunluk yok ama bu süreç geçince her şey yoluna girecek eminiz.”


Öte yandan olumsuz hava koşullarından kendilerini, vatandaşı ve ürünlerini korudukları için üstü kapalı sistemden memnun olduklarını dile getiren esnaf bu sistemin aynısını Cumartesi pazarı için de istediklerini söyledi.

Konfeksiyoncular da tezgah açtı ama..

Bunun yanında 11 Mayıs itibarıyla konfeksiyon tezgahları da müşterileri ile buluştu. Semt pazarında yerini alan konfeksiyoncular, uzun bir süreden sonra yeniden iş başı yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını ancak aradan geçen süre boyunca karşılamak oldukları zararlardan dolayı da mağdur olduklarını dile getirdi.


Henüz kıştan kalan ürünlerini satamayan esnaf, yeni ürün alarak borcun altına girdiklerini söylerken “2 aylık ara olmasaydı şu an işlerimiz güzel diyebilirdik ama öyle değil. İnsanlar da henüz korona virüs sebebiyle kıyafet almaya gelmiyor, henüz bir gelirimiz de yok. Durum böyle olunca biz tezgah kiralarını ödemekte zorlanıyoruz. Belediye yönetiminden en azından bu süre boyunca tezgah kiralarından fiyat düşmesini bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu