Haberler

Yeni Mahalle’de kamyonun hasar verdiği kaldırım yenilendi

Bir süre önce Yeni Mahalle’de yeni yapılan kaldırımlardan bir bölümü, üzerine kömür indirmek için çıkan kamyonun çıkması dolayısıyla bozulmuş, mahalle sakinleri ise yaşadıkları durumun yetkililer tarafından görülmesi gerektiğini belirtmişti.
Haberimize de taşıdığımız olay sonrasında Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, bölgede yaşanan çökmenin yol üzerinde bulunan yurda kömür getirilmesi sırasında, kömürü getiren kamyonun sebep olduğunu söyleyerek “Yolun hemen yanında bir yurt var, yurdun kömürlerini getiren kamyon, kömür deposuna kömür getirirken kaldırımın üstüne çıkmış. Dikkat ederseniz çökme lastik izi şeklinde olmuş ve yönü de kömür deposu doğrıltusunda. Çöküntünün yanında da kömürler var” demişti. Ve zaman geçmeden müdahale edileceğini söylemişti.Aradan geçen zamanın ardından Keşan Belediyesi ekipleri 19 Kasım Caddesi üzerinde bulunan kaldırıma müdahale etti ve kaldırım onarıldı.
Belediyenin sosyal medyası üzerinden yapılan bilgilendirmede ise ” Yeni Mahallemizde semt sahamızın yanında bulunan, kaldırımlarını yeni yaptığımız yolda ağır tonajlı kömür kamyonunun kaldırıma çıkması ve yükünü boşaltması sırasında kaldırımımızda meydana gelen çökme sorununa müdahale ettik ve kaldırımımız onarıldı.” ifadelere yer verildi.

Yine konuyla ilgili olarak yorum yapan vatandaşlar, sorumluların cezalandırılması gerektiğini duruma neden olanların bedeli ödemesi gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu