Haberler

Helvacıoğlu Pekcan’a seslendi: “Gelin sizi insan kaynakları müdürü yapayım”

Keşan Belediyesi’nde 26 personelin yerlerinin değiştirilip belediyenin farklı birimlerinde görevlendirmeleri konusunda dün Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı’nda yapılan basın toplantısında İlçe Başkanı Recep Pekcan tarafından “Yapılan uygulama ‘mobbing’ olarak görülüyor, bu tamamen siyasidir” diyerek eleştirilirken, cevap Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan geldi.”Belediye içinde görev değişebilir” diyen Helvacıoğlu, “İşimize karışmayın, eğer karışmak istiyorsanız yönetim kurulundan birini gönderin, İnsan Kaynakları Müdürü yapalım onu” dedi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan tarafından yapılan açıklamada belediyede bulunan 26 personelinin yerinin değiştiğini belirten Pekcan, “Yapılan bir mobbing gibi geliyor bize” dedi. Mobbing’in kelime anlamını okuyan Pekcan şunları kaydetti. “Belediyede 26 arkadaşımızın yerleri değişti. Sendikalarda ve CHP’li ağırlıklı arkadaşların yerleri değişti. İnsanların huzurunu kaçırmamakta yarar var. Bu şekilde bir davranış siyasidir. Kesinlikle onaylamıyoruz” dedi.

Pekcan’a cevap Keşan Belediyesi Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan geldi. “Belediye içinde görev değişimleri olabilir” diye Helvacıoğlu söyle konuştu: “8 ay maaş almayan personelimizi sormuyorlar, 26 personelin yerlerini değiştirdik hesap soruyorlar bize. Bizim iş işlerimiz bu, Keşan Belediyesi’ni Cumhur İttifakı’nın belediye başkanı yönetiyor. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın üyeleri ile yürütüyorlar. 41 emekli olacak kişi vardı. 11 tanesini değiştirdik. Her türlü görev değişebilir, her görev de herkese verilebilir. Onlar mutlu, siz personele karışmayın. Mobbing yok, siyaset böyle yapılmaz. Çalışmadığımız yerlerden gelin.” diyerek şu şekilde devam etti. “İşimize karışmayın, eğer karışmak istiyorsanız yönetim kurulundan birini gönderin, İnsan Kaynakları Müdürü yapalım onu”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu