ÖZEL HABER

Yeni Kooperatif yönetimi, eksiklikleri ve yapılacakları anlattı

Dün gerçekleştirilen S.S. 25 Nolu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi‘nin olağan genel kurul toplantısının ardından göreve seçilen Kooperatif Başkanı Ertan Erkan ve Başkan Yardımcısı İsmail Baş, geçtiğimiz günlerde sıkça bahsedilen Keşan’daki minibüslerin eksikleri ve yapılacaklar ile ilgili konuştu. Halkla ve belediye ile bir sorunları olmadıklarını belirten yönetim, “Eksikliklerimizi gördük, yaşananlar bize bir uyarı oldu. Eksikliklerimizi değiştirmek için çaba gösteriyoruz” dedi.

“Yaşananlar bize bir uyarı oldu”
Pazar günü yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından Kooperatif Başkanı seçile Ertan Erkan, daha önce belediye binasında yaşanan sorunların ardından yeni bir sürece girdiklerini belirterek şu sözleri kaydetti: “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile sorunlarınız oldu. Biz belediye başkanımıza hiçbir zaman karşı değiliz, bizim eksikliklerimiz olduğu için bu yaşananlar bizim için bir uyarı olmuş oldu. Bizim eksikliklerimiz vardı. Sadece belediye başkanımıza bu işi yıkmamak gerekiyor. Olaylarla beraber bu sayfayı kapattık, belediyemizle veya başkanımızla sorunumuz olamaz. İçimizde yeniliklerimiz olması gerekiyordu.” dedi.“35 araç yenilendi”
Minibüslerin modellerinin eski ve bir çok minibüsün de yaşlarının da belirtilen standartların üzerinde olduğunu da belirten Erkan, “35 aracımız değişti. Sıfır araçlarımız geldi. Şu anda da 40-45 aracımız daha değişecek. Eksikliklerimiz belirtilen süreye kadar da değiştireceğiz. Kılık kıyafet ve yolcularımıza karşı olan tavırlarımızı da değiştirmek için çaba gösteriyoruz” dedi. Minibüsler için ayrı olarak bir whatsapp hattı oluşturacaklarını da dile getiren Erkan, bu sayede minibüsçülerin eksikliklerini ilk elden kendileri göreceklerini söyledi.

” Araç aradığımızı duyan galerici fark koydu”
Öte yandan araçlarını yenileyen minibüs şoförlerinin araç bulmakta ciddi sorunlar yaşadıklarının da altını çizen Kooperatif Başkanı, “Piyasada araç bulmaktan yana sorunlarımız var, onlar için araştırma yapıyoruz ama araç olmadığı için biraz uzatmalı olsa da gidiyoruz. Bir taraftan da bizim araç aradığımızı duyan galerici esnaflar, arabalara 10-15 lira fark koydular. İster istemez almak zorunda olduğumuz için de farkı ödüyoruz.” dedi.

“93 minibüs Keşan’a yeter”
Minibüsler konusunda en sık gündeme gelen konulardan biri de 93 adet minibüsün Keşan’a yetmeyeceği idi. Bu konu hakkında da açıklama yapan Erkan şu sözleri dile getirdi: “Şu an kooperatifimizde 93 adet araç var, 93 aracımız da Keşan’a yeterli. Durakta her gün 15 araç yatıyor. Her 5 dakikada bir servise çıkıyor araçlarım, buna rağmen terminalde 1.5 saat, ana durakta da iki saat sıra bekliyor. Keşan’ın nüfusuna göre benim araçlarım yeterli. Ekstra bir durum olduğunda da yeni aldığımız araçlarla beraber Keşan’ın ihtiyaçlarını karşılayacak durumda araçlarım” dedi.

“Haziran 20’ye kadar araçlar tamamen değişecek”
Araçların Haziran ayının 20’sine kadar tamamen yenilenmiş olacağını belirten Başkan Yardımcısı İsmail Baş ise Keşan halkı yada belediye ile herhangi bir sorunları olmadıklarını söylerek şunları dile getirdi: “Şu anda piyasada minibüslerin olmaması yada 2. el araçların bulunması konusunda zorluk yaşasak da belirtilen süreye kadar değişecek. Başkanımızın konuştuğu şuydu: ‘Benim minibüsçülerle aramda hiçbir şey yok, sadece minibüslerle sorunumuz var’ bu da araçların eski olmasından kaynaklanıyor. ‘Ben esnafla oynamak istemiyorum, sadece minibüslerin değişmesini istiyorum’ diye söylemişti. Biz Keşan’a hizmet vermeye geldik. Bu yeni yönetim de buna çok dikkat edecek, üyelerimizle halk ve belediye ile içiçe olacak” dedi.

“Keşan Belediyesi bize destek olacak”
“Belediye bize her konuda destek vereceği söyledi. Duraklara park eden araçlarla ilgili olarak düzenleme yapacaklarını belirttiler. Bunun üzerinde de çalışma yapılıyor şu anda” diye Baş, durak harici de yolcu alınmayacağını da belirtip düzen olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu