Asayiş

Yayla sahili Doğankent Sitesi’nde yangın!

Yangın Yayla Sahili’nde bulunan Doğankent Sitesin’de 21.15 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ev sahibinin barbekü için hazırladığı mangal ateşinden çıkan kıvılcımlar evin çatısına sıçradı.


Sahibinin bırakıp gittiği barbeküden çıkan kıvılcımlardan çıkan ve evin çatısında kısa sürede yayılarak ve büyüyen alevleri fark eden çevredekilerin yangını ihbar etmesinin ardında bölgeye ilk önce Yayla Köyü Muhtarlığı’na ait su tankeri geldi. Ancak çatıyı saran alevlerin sönmesine bu yeterli olmadı.
Yangın ihbarına yanıt verem Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı bir yangın söndürme aracı ile Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden gelen bir başka yangın söndürme aracı ile müdahale edilen yangın yaklaşık 45 dakika sonra kontrol altına alındı.
Yangın sırasında evde kimse olmaması sebebiyle yaralanan olmazken, alevlerin çevreye yayılması önlendi.Yaşanan paniğin ardından Yayla Sahili sakinleri, Keşan Belediyesi’nin mücavir alanları olan Yayla ve aynı şekilde Erikli de bir itfaiye istasyonunun olması gerektiğine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu