Siyaset

Yatırım programına alınan projelerin müjdesini veren Kılınç: “Muhalefetin bundan haberi yok!”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç:
– “Gündeme bir o kadar uzak muhalefet ile bölgemize hizmet getirmek için mücadele ediyoruz. Yazık!”
– “Yatırım programına alınan; Keşan – Enez yolu, 31 Ocak’ta ihalesi gerçekleşecek Gıda OSB Altyapısı, Yayla Dalgakıran Projesi hayırlı olsun”

Edirne’nin 2024 Yılı Yatırım Programının 15 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır bir açıklamada bulunmuş ve Keşan’ın önemli sorunlarına yönelik bir ödeneğin ayrılmadığını dile getirerek, “Programda Keşan neden yok? Keşan-Enez Yolu, Yayla Dalgakıran Projesi, Keşan Gıda OSB, bu projelerin akıbeti ne olacak?” diye sormuştu.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da, bugün yaptığı açıklamada; Keşan – Enez karayolunun, 31 Ocak’ta ihalesi yapılacak Gıda OSB altyapısının ve Yayla Dalgakıran Projesinin yatırım programına alındığını belirterek, şunları söyledi:

Muhalefetin bundan haberi yok”

“Keşan ve bölgemiz için AK Parti İktidarımız, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm siyasilerimiz ile birlikte muhalefetin bilgisi dahi olmadığı sorunları çözmek için gece – gündüz çalışıyor.
Bölgemizde 30 yıl sonra ayağa yeniden kalkmış, vatandaşımızın takdirini görmüş bir “Keşan” var.
Ama yine takdir ederseniz ki muhalefetin bundan haberi yok .
Muhalefet, geçtiğimiz yıllarda yatırım programında olan ve yakından takip ettiğimiz; Keşan Enez Yolu, Yayla Dalkıran Projemiz ve Keşan OSB projemiz hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuş.

Bölgemiz için yapılan yatırım ve projelerimizi şeffaf olarak basınımızla paylaşıyoruz.

Bizler her zaman vatandaşımızın yanında olduğumuz gibi, sizlerin de merak ettiği her konuya açıklıkla cevap verebiliriz. Öncelikle Bakanlığımızdan onayı geçen ve tapusunu aldığımız Gıda OSB (Organize Sanayi Bölgesi)’nin 31 Ocakta alt yapı  ihalesi yapılacaktır. Bunu kamuoyu bilmektedir. Bölgemizde Keşan ve  İpsala da olmak üzere 2 tane OSB yapılacaktır. İstihdam yaratacak olan Gıda OSB bölgemizin can damarı olacaktır.

Bölgemiz açısından önemli ve zaten yatırım programında olan Keşan- Enez kara yolunun yapımı ihale onayı  tamamlandı ve çalışmalar başlatılacaktır. Bu konuda  öncelikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uroğlu’na, Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’a şükranlarımı sunuyorum.

Yayla Limanı Kıyı Tahribatı için deniz altı beton dalgakıran projesi ile ilgili Ulaştırma Bakanlığımız öncülüğünde Yayla Balıkçı Barınağının tahribatı sonucu başlatılan Dalgakıran Etüt Projesi ihalesi tamamlanıp önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılacağının da bilgisini vermiştik.

Keşan ve bölgemizde gerçekleşen ve tüm vatandaşlarımız için önemli olan bu konularda biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Laf değil icraat üreten hizmet anlayışımız ile vatandaşlarımızın sorunlarına kalıcı çözümler üretiyoruz. Keşan ve bölgemiz için çabamız kamu hizmetlerinin hız ve kalitesini arttırmaktır. Bu hususta çalışmalarımızı sürdürüyor, Keşan ve bölgemize yatırım programında olan projelerimizin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”   

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu