Asayiş

Yasaklara uymayan iş yerleri mühürleniyor

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘koronavirüs tedbirleri’ olarak gönderdiği ek genelgeyle 16 Mart saat 00.00 itibariyle umuma açık istirahat ve eğlence yerlerini geçici bir süreliğine durdurulmasına karar verdi.
Genelgenin yayılmasının ardından Keşan genelinde kahvehaneler ve kıraathaneler kapandı. Ancak bazı iş yeri sahipleri yasakları delmeye devam etti.
Keşan’da bu gibi yerlerin durumlarını denetleyen zabıta ve polis ekipleri ilçede yasaklara uymayan işletmeleri belirledi.

Bu kapsamda corona virüs pandemisi ile ilgili yasaklara uymayan işyerleri mühürleniyor, işletmecilere adli ve idari işlem yapılıyor.
Aynı şekilde yasaklamalara uymayan kişiler hakkında da adli ve idari cezalar uygulanıyor.

Keşan İlçe Emniyeti’nden yapılan açıklamada, Dünya’da ve Türkiye’de can almaya devam corona virüs tedbirleri kapsamında denetimlere devam edileceğini belirtilirken, “Halkımızın daha duyarlı ve sorumlu davranmasını bekliyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

Yapılan açıklamada, aynı zamanda sosyal mesafe kuralına da bağlı kalıp diğer insanlarla fiziksel mesafeyi korumak anlamında da vatandaşların dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu