Haberler

Volkan Gazetesi’ne silahlı saldırıda, 3 şüpheli gözaltına alındı

Volkan Gazetesi’ne yapılan silahlı saldırı ile ilgili olarak devam eden polis çalışmaları sonucunda kurşunlama olayıyla ilgili olarak 3 kişi gözaltına altına alındı, bir şüpheli tutuklandı.

                24 Kasım 2019 Pazar günü Volkan Gazetesi’nin Muammer Aksoy Caddesi üzerindeki bürosu gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce kurşunlanmış, saldırı sonrasında büroya 7 el ateş açıp camlarını kıran saldırganlar olay yerinden kaçmıştı.
                Saldırının ardından bölgede araştırma yapan polis ekipleri, olayın yaşandığı yerdeki güvenlik kameralarından başlayarak, incelemeleri ilçe geneline yaydı. Araştırmalar sonrasında 3 kişi oldukları tespit edilen şüphelilerin kimlikleri C.B., U.B., ve İ.Y. olarak belirlendi. 3 şüphelinin yakalanıp gözaltına alınmasının ardından ikametlerinde ve araçlarında arama yapıldı ancak hiçbir bulguya rastalanmadı.

Şüphelilerden U.B. ve C.B. savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, C.B. isimli şahıs ikametine gittikten sonra, ikametinde tekrar arama yapıldı. Burada bir adet silah ele geçiren polis, C.B. isimli şahsı gözaltına aldı.
Şüpheli İ.Y. için yapılan UYAP sorgusunda ise “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan yakalama kararı olduğu anlaşılması üzerine, çıkarıldığı mahkemece “Kurşunlama” olayının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu