Haberler

Vatandaşlar su kesintilerinden şikayetçi: “Bilgi verin”

Büyük Cami Mahallesi Kıbrıs Şehidi Astsubay Coşkun Tezelli Sokağı sakinleri bölgede zaman zaman meydana gelen habersiz su kesintilerinden şikayetçi olduklarını dile getirdi.
Cadde üzerinde evlerin, eğitim ve sağlık kurumlarının olduğuna dikkat çeken cadde sakinleri, “Belli aralıklarla sularımız gidiyor, ancak suların gideceğinden haberimiz olmuyor ve bilgilendirilmiyoruz” derken, bazı vatandaşlar da “Bazen sabah saatlerinden öğlene, bezen de akşamüstüne kadar sularımız kesik kalıyor. Bize haber verilmediği için de bölgede çalışma var mı yok mu bilmiyoruz. Bilsek ona göre tedbir alırız, ama bize bilgi verilmiyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan pandemi dolayısıyla suyun hayati önemine dikkat çeken vatandaşlar, “En az 20 saniye ellerimizi yıkamamız gerek, bunu hepimiz biliyoruz; ama sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkamak için su olmuyor, bulamıyoruz. Haber verilse bir yerde biriktirip depolar ve ona göre önlem alırız” şeklinde konuşarak, yetkililerin, yapılacak çalışmalara bağlı su kesintileri hakkında bilgilendirme yapmasını istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu