Haberler

Vatandaş sosyal medyadan sesini duyurmaya çalıştı: “Sahiller ilgi bekliyor!”

Kışı Keşan’ın sahillerinde geçirecek vatandaşlar, Keşan Belediyesi’nin mücavir alanlarına ilgi istedi. 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan kişilerin halen sahillerde olduğunu dile getiren sakinler, sosyal medya üzerinden bölgeye sağlık istasyonu istedi.

Edinilen bilgiye göre Yayla Sahili’nde ikamet eden bir kişi, rahatsızlanarak beyin kanaması geçirdi. Durumu ihbar eden diğer vatandaşlar ise giderek kötüleşen hastanın tedavisi için ambulans istedi.
Ancak iddiaya göre, çağırılmasının ardından bölgeye ancak 35 dakika sonra ambulans Yayla Sahili’ne gelerek, hastayı alabildi.Yaşanan durum üzerine, Yayla Sahilinde yaşayan vatandaşlar tepki gösterdi. Kışı burada geçireceklerini belirten vatandaşlar, durumun aciliyetinin ve ciddiyetinin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek bölgeye sağlık istasyonu istedi.

Bununla birlikte bölgede çok sayıda eksiğin bulunduğunu kaydeden vatandaşlar; mücavir alanların da Keşan merkezine olduğu kadar ilgi ve hizmet görmesini istediklerini belirtirken, kronik hastaların ve 65 yaş üstü vatandaşların da yaşadığı Yayla sahili için yetkililerden çözüm beklediklerini dile getirdi.Bunun yanında vatandaşlar isteklerini şu şekilde sıraladı:

  • Mücavir alanlarda Eczane açılmalıdır.
  • Yayla Sahilinde ortak hizmet noktası olan bir ATM açılmalıdır.
  • Keşan’da yapılan yol ve kaldırım çalışması hizmetleri mücavir alanlarda da uygulanmalı.
  • Mücavir alanlarda gençlerin spor yapmasına olanak sağlayacak tesisler yapılmalı.
  • Mücavir alanlarda vatandaşlar için yürüyüş yolu ve kondisyon aletleri olan bölgeler oluşturulmalı.
  • Projesi hazır olan Yayla Balıkçı Barınağı rehabilitasyon çalışması bütçesinin çıkartılması için bölge milletvekilleri ilgili Bakanlık nezdinde daha aktif çalışmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu