Asayiş

Vatandaş soruyor: “Belediye, ölümlü kaza olmadan buraya bir kasis eklemeyecek mi?”

Keşan’da yıllardır aynı kavşak notasında sayısız kaza oluyor. Şans eseri bu zamana kadar kimsenin hayatını kaybetmediği kazaların önünün alınması için vatandaş sitem ediyor. Ölümlü kaza yaşanabileceği hakkında uyarı yapan vatandaşlar yetkililerden ilgi bekliyor.

Kaza bugün Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre Kale Bayırı Sokak üzerinde seyir halinde olan ticari araç ve Gümüş Sokak’tan çıkış yapan resmi plakalı bir araç yol kesişiminde çarpıştı. Kazada yaralanan olmazken, iki araç da maddi hasar meydana geldi.
Ancak bu kaza, aynı bölgede gerçekleşen ilk kaza değildi. Daha önce de farklı tarihlerde meydana gelen irili ufaklı trafik kazalarında çok sayıda maddi hasar oluşurken, yaralananlar da oldu.


Bölgede gerçekleşen her kazadan sonra vatandaşlar daha büyük kazaların da yaşanabileceğini belirterek, ya kavşaktaki metruk evin yıkılmasını istedi; yada bölgede hız kesici yerleştirilmesini veya işaretçilerin artırılmasını istedi. Yine de değişen bir şey oldu.
Aradan geçen zaman sonra tekrar aynı yerde benzer bir kazanın yaşandığını gören mahalleli, kaza fotoğraflarını bize ulaştırdı. Kazadan ziyade kazanın oluş sebebi hakkında veryansın eden yurttaş şu şu ifadeleri ekledi: “Yıllardır aynı noktada sürekli kaza oluyor. Daha önce beyaz masaya bildirdik fakat zabıtaya dilekçe verip işlem yapmadan önlem alamayız demişlerdi. Bu kazaların sonucu ölümlü kaza olacak. 5 dakika önce tekrar yaşandı. Aynı yerde kaza gerçekleşti. Ölümlü kaza olmadan bir kasis eklemeyecek belediye herhalde.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu