ÖZEL HABER

Vatandaş, “Keşan’ın 30 yılı” hakkında ne düşünüyor?

Keşan’da siyasi partiler arasında başlayan “Geçtiğimiz 30 yıl” tartışmalarını halka sorduk. Vatandaşlar, Keşan eski Belediye Başkanları, Merhum Mehmet Gemici, Mustafa Ürek ve Mehmet Özcan dönemlerini kapsayan dönemleri değerlendirdi.

Keşan’da siyasi tartışmalar sırasında zaman zaman konuşulan 30 yıl polemiği, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun sık sık kaydettiği “30 yıl boyunca zaman kaybetmişiz, 30 yıllık enkazı devraldık” sözlerine CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, “30 yıl boyunca yapılanların üzerinde oturuyorsunuz” şeklinde cevap vermiş ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da bu sözlere “30 yılda kazandıramadıklarınızı biz bir buçuk yılda kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz.” diyerek göndermede bulunmuştu.

Vatandaş, Keşan’ın merhum ANAP’lı eski belediye başkanı Alaattin Önen’in ardından 1989 yılında kazandığı seçimle SHP (Sosyaldemokrat Halkçı Parti)’den Keşan Belediye Başkanı olan Merhum Mehmet Gemici ile başlayan sonrasında Gemici’nin 2001’de vefatı üzerine MHP’li Mustafa Ürek’in 2001-2004 arasında yürütüğü ve ondan sonra da üç dönem üst üste belediye başkanlığı yapan Mehmet Özcan dönemini değerlendirdi. Görev süreleri boyunca belediye başkanlarının Keşan’a yaptıkları hizmetleri ve eksik kalan yönlerini anlatan halk, siyasiler arasında geçen ’30 yıl polemiği’ konusunda da görüş beyan etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu