Haberler

Valilikten açıklama: “Toplumu yanıltan paylaşımlar hakkında yasal işlemler yapılıyor”

Ssoyal medya mecralarında dolaşımda olan covid-19 enfekte olan kişilerin kimlik ve adres bilgilerini içerdiği söylenen listeye Edirne Valiliği’nden yalanlama geldi.
Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan imzasıyla yayınlanan bildiride pozitif teşhis konulmuş her bireyin hastanede olduğunun altı çizilirken şu ifadeler kullanıldı:

“Edirne İline ait Covid-19 Pozitif kişilerine ait olduğu iddia edilen bir listenin sosyal medya üzerinden dağıtıldığı görülmektedir.

“Pozitif teşhisi almış tüm hastalar hastanelerimizde”


Listede Covid-19 Pozitif olduğu iddia edilen söz konusu ilgili ilgisiz pek çok kişinin kimlik ve adres bilgilerinin yer aldığı ve paylaşıldığı görülmektedir.
Edirne İlimizde Covid-19 Pozitif teşhisi almış bütün kişiler Devlet Hastanelerimizde ve Üniversite Hastanemizde tedavi altında tutulmakta olup, bunların dışında hiçbir yer ve adreste Covıd-19 Pozitif olan hasta bulunmamaktadır.
Bundan sonra da Covid-19 Pozitif teşhisi almış bütün vakaları hastanelerimizde tedavi edebilecek her türlü imkan ve kabiliyetimiz bulunmaktadır.

Kapasitemizin %2,5’u kullanılmaktadır.


Bu anlamda, İlimizde yoğun bakım kapasitemizin de şuan itibari ile %2,5?u kullanılmaktadır. Kamuoyunu yanıltmaya ve yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli sosyal medya paylaşımlarına kesinlikle itibar edilmemesi, gerekmektedir”

Ayrıca konu ile ilgili yasal işlemler başlatılmış olduğu bilgisi de verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu