Gündem

Vali Sezer’den uyuşturucu ile mücadelede “kararlılık” mesajı

Edirne Valisi Yunus Sezer:
– “Son dört ayda sınır kapılarımız dahil 883 kilogram uyuşturucu madde ve 200 bin 340 adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildi”
– “Uyuşturucularla ilgili yakalamalarda son 4 ayı dikkate aldığımızda bir önceki döneme göre yüzde 74 artış söz konusu.”

Valilik Toplantı Salonu’nda gazetecilerle bir araya gelen Edirne Valisi Yunus Sezer, asayiş olaylarına yönelik bilgilendirmede bulundu.
Toplantıda, uyuşturucu maddelerin, virüs gibi, bir toplumu mahvettiğini ifade eden Vali Sezer, uyuşturucuyla mücadele konusunda alınan önlemlerin artarak devam ettiğini söyledi.
Sezer, bağımlılıkla mücadele etmenin herkesin ortak sorumluluğunda olduğunun altını çizdi.

Son 4 ayda yaklaşık 1 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

Uyuşturucuyla mücadele konusunda yoğun bir çalışma sürdürdüklerinin altını çizen Vali Sezer, “Hem bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz hem de mücadele kapsamında gerekli önlemleri alıyoruz. Uyuşturucularla ilgili yakalamalarda son 4 ayı dikkate aldığımızda bir önceki döneme göre yüzde 74 artış söz konusu. Son 4 ayda sınır kapılarımız dahil 883 kilogram uyuşturucu madde ve 200 bin 340 adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildi.” dedi.

Sezer, uyuşturucu maddeyle yakalanan şüpheli sayısında da geçen yıla göre yüzde 25 artış olduğunu, mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu