SON DAKİKA

Vali Kırbıyık, Sağlık Bakanı yardımcılığına atandı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan atama kararına göre, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

Bakan yardımcıları atamaları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karara göre 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atandı. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık da Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

2022/209 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Edirne Valiliğine atanan 20 Mayıs 2022 yılında görevine başlayan Kırbıyık, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen Hatay’da yaklaşık 80 gün Koordinatör Vali olarak görev yapmıştı.

H. Kürşat Kırbıyık kimdir?

Konya’nın Beyşehir İlçesinde 1978 yılında doğan Kırbıyık ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamladı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun oldu.

Rize’nin Güneysu ve Karaman’ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulunan Kırbıyık, Londra’da 6 ay eğitim aldı.

Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında mülkiye müfettişliğine atandı.

Strateji Geliştirme Başkanı, İller İdaresi Genel Müdürü görevlerinde bulunan Kırbıyık, evli ve iki çocuk babası.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu