Gündem

Vaka sayısı artan İpsala’da virüsle mücadelede “seferberlik” başlatıldı

Edirne’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artış yaşandığı İpsala ilçesinde Kaymakamlık “Virüsle mücadele seferberliği” başlattı.

İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, filyasyon ve dezenfeksiyon ekiplerinin köylerde gerçekleştirdiği çalışmalara katılarak vatandaşları uyardı.

Salgını bitirmek için topyekun bir mücadele başlatıldığını belirten Güngör, mesai gözetmeden tüm kurumların sahada olduğunu belirtti.

“Haydi İpsala vakalar sıfır olsun, salgın son bulsun” sloganıyla mücadelede seferberlik başlattıklarını ifade eden Güngör“İpsalalı hemşerilerimizin desteği ile özellikle vatandaşlarımızın salgın kurallarına daha fazla riayet etmesiyle bu salgını hep birlikte bitireceğiz. İnşallah hem ilçe hem de il olarak normalleşeceğiz ve kırmızı listeden çıkacağız. Kurallara uyan tüm hemşerilerimize fedakarlıklarından dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Güngör, vatandaşlardan gönüllü olarak evde kalmalarını, misafirliğe gitmemelerini ve misafir kabul etmemelerini, kurallara uyup kalabalıklara girmemelerini istedi.

“Kırmızıdan maviye yolculuk”

Koronavirüsle mücadelede başlatılan “seferberlik” kapsamında İpsala Belediyesi’nin hazırladığı ve İpsala’nın boş sokakları, kapalı iş yerleri ile okulların gösterildiği bir videoda da vatandaşlara eski günler hatırlatılarak; “Esnafımızın dükkanlarını yeniden açabilmesi,
çocuklarımızın yeniden okullarına dönebilmesi hepimizin ellerinde.
İpsala halkı olarak bu çabayı en başarılı şekilde gösterelim.
“Kırmızıdan Maviye” olan yolculuğumuzda siz değerli hemşehrilerimizden Koronavirüs önlemlerine dikkat etmenizi diliyoruz.”
denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu