GündemSağlık

Cadde ve sokaklara asılan bilboardlarla Keşan halkına Kovid-19’la mücadelede “sorumlu davranma” çağrısı yapıldı

Türkiye koronavirüs risk haritasında Edirne’nin “kırmızı” olan renginin bir an önce değişmesi ve “Çok yüksek risk” değerinden orta ya da düşük risk değerine geçebilmesi için, Edirne Valiliği’nin koordinasyonunda il genelinde yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Geçen hafta Keşan Belediyesince yapılan açıklamada da Edirne geneli vakaların yüzde 60’ının Keşan kaynaklı olduğu belirtilmiş ve Keşan halkı Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından “gönüllü karantina”ya davet edilmişti.

7 Mart 2021 Pazar günü gerçekleştirilen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nda, Keşan’ın vakalardaki yükselişini kontrol altına almak için yeni kararlar alındığı öğrenilirken, Keşan Kaymakamlığı ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan uyarıcı ve bilgilendiren billboardların şehrin farklı noktalarında yerini aldığı görüldü.

Yetkililerce yapılan açıklamada; çalışmalar çerçevesinde, Keşan’da halkın görebileceği yerlere (kurum binaları, mağazalar, duraklar vs) broşürlerin asılacağı, zabıta ve polis ekiplerinin de vatandaşlara konuya dair afiş ve broşürler eşliğinde bilgilendirmede bulunacağı belirtildi.

“Sağlığımız için hepimiz birbirimizden sorumluyuz” bilincinin yerleşmesi amacıyla yürütülecek çalışmalarda vatandaşlardan da, karşılaştıkları kural ihlallerini 0284 714 1057 numaralı hattı arayarak bildirmeleri ve virüsün kontrol altına alınmasına yardımcı olmaları istendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu